Güncel

İptal Olan Melek Mosso Konserinin Yankıları Sürüyor

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen konserde sahneye çıkacak olan Melek Mosso’nun konseri ahlaki nedenlerle iptal edilmişti. Büyük tepkiye neden olan bu olayın yankıları devam ediyor. Melek Mosso’ya destek yağıyor.

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen konserde sahne alması için Melek Mosso ile anlaşılmıştı. Ancak alınan şok bir kararla konser iptal edildi. Gerekçe olarak ahlaki nedenlerin sunulduğu iptal kararının ardından Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan’ın sahneye çıkacağı öğrenildi.

Melek Mosso Konseri Neden İptal Edildi?

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gül Festivalinde sahne almak üzere şarkıcı Melek Mosso ile anlaşılmıştı. Afişler basılıp tanıtımlar yapıldıktan birkaç gün sonra Melek Mosso konserinin iptal edildiği ve yerine Seda Sayan’ın sahne alacağı açıklandı. Melek Mosso konserinin iptal nedeni olarak ise daha önce bir sahnesinde yapmış olduğu el hareketi gösterilerek, toplumun ahlaki değerleri gösterildi.

Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde konseri iptal edilen Melek Mosso, iptal nedeni olarak gösterilen konserinde, kadınlara destek olmak için sahneden, “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini söylemesine, nasıl konuşmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var, kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun.” diyerek söz konusu el hareketini yapmıştı.

Melek Mosso’ya Destek Yağıyor

Melek Mosso ile aynı festivalde sahne alması planlanan diğer kadın şarkıcılar da yapılan bu davranış ve Melek Mosso’nun ahlaksız ilan edilmesinin ardından sahnelerini birer birer iptal ediyor. Ünlü kadın şarkıcılar Funda Arar ve Derya Uluğ Isparta Uluslararası Gül Festivali sahnelerini iptal ettiklerini açıkladılar.

Ayrıca Melek Mosso’ya sosyal medyadan da destek yağıyor. Sosyal medya kullanıcıları, bu görüntülerin yeni olmadığını ve yıllar önce çekilmiş bir görüntü yüzünden konserin iptal edilerek Melek Mosso’nun ahlaksız ilan edilmesinin bilinçli bir davranış olduğunu düşünüyor. Bu kullanıcılara göre bu karar ve daha önce de kadın şarkıcıların bazı konserlerinin iptal edilmesinin itibarsızlaştırma operasyonu olduğunu düşünüyor.

Seda Sayan’a Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Melek Mosso konserinin iptal edilmesinin ardından Isparta Uluslararası Gül Festivalinde yerine Seda Sayan’ın sahne alacağı açıklandı. Bir kadının itibarsızlaştırılması ve ahlaksız ilan edilmesinden sonra yerine sahne alacak olan Seda Sayan’a tepki gösterildi. Özellikle sosyal medyada tepkilerin odağı haline gelen Seda Sayan’ın bu konser teklifini bir kadın olarak kabul etmemesi gerektiği düşünülüyor.

Tepkilerin odağındaki Seda Sayan ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Olaylardan haberim yoktu. Melek Mosso’nun yerine sahne alacağımı yeni öğrendim. Talihsiz bir olay. İnşallah Melek de bundan sonra bir daha böyle bir olay yaşamaz.” dedi.

Başa dön tuşu