Teknoloji

iPhone Fabrika Ayarları İçin Bu Yöntemi Denediniz mi

Apple şirketine ait iPhone, İPad ve iPod cihazlarda fabrika ayarlarına dönmek demek şimdiye kadarki tüm ayarları ve bilgileri silerek en başa döndürmek ve en son yazılımı cihaza yüklemek demektir.

Bunu yapmadan önce önemli bilgilerinizi başka bir yere geçirip saklayabilirsiniz. iPhone fabrika ayarlarına dönmek için Mac ya da iTunes kullanabilirsiniz. iPod için en son iPod yazılımı, iPhone ve iPad cep telefonu ile tablet için en son İOS yazılımı yüklenecektir. Bu işlemi eski model cep telefonlarından da hatırlarsınız. Telefonu aldığınız günden bu yana yaptığınız tüm ayar değişiklikleri ve içindeki rehber, galeri gibi bilgileri yok eden bir şeydir fabrika ayarlarına dönmek.

Son teknolojiye sahip iPhone cep telefonlarında da bu ayar var elbette. Bu işlem için önce cihazınızı hazırlamanız gerekiyor. Şu adımları uygulayın. Bilgisayarınızda iTunes yüklü olmalıdır. Ancak aygıtınız çalışır durumdaysa bilgisayar olmadan da silme ve geri yükleme yapabilirsiniz. Bilgileri kaybetmeden saklamak için bir yedek oluşturabilirsiniz. Unutmayın, fabrika ayarlarına dönünce tüm ayarlar ve bilgiler yok olacaktır. Önce yedek oluşturun. Ayarlardan iCloud sekmesine girip iPhon’umu Bul özelliğine gelin ve bunu kapatın. Şimdi geçelim asıl uygulamaya.

iphone-telefon.jpg

iPhone telefonunuz ile birlikte size verilen kabloyu kullanacaksınız. Kablonun bir ucunu telefona diğer ucunu bilgisayarınıza takın. Karşınıza iki seçenekten biri çıkacaktır. ‘Bu bilgisayara güvenilsin mi?’ sorusu çıkarsa işleme devam edebilmek için evet demelisiniz. Ya da cihazın parolasını sorabilir. Telefonunuzun parolasını yanıt yerine girin. iTunes panelinden cihazınız görüntülenecek, buradan cihazınızı seçin. Sol menünün en üstünde gördüğünüz ‘Özet’ sekmesine tıklayacaksınız. Buradan da ‘Geri yükle’ tuşuna basacaksınız. Böylece iPhone fabrika ayarlarına geri döndürülecektir. İşte bu kadar.

Apple, kullanıcılarına daima akıllı çözümler sunar. iTunes ile gördüğünüz gibi cihaz silme, yenileme işlemleri bu kadar kolay yapılır. ‘iPhone adlı iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmek istediğinizden emin misiniz? Ortamlarınızın ve diğer verilerinizin tümü silinecektir’ ibaresini göreceksiniz. Vazgeç ve Geri Yükle seçenekleriniz var. Geri yüklemeyi seçtiğinizde, iTunes, cihazı sıfırlayacak ve en son İOS yazılımını yükleyecektir. Cihaz yeniden başlatılacaktır.

Başa dön tuşu