Teknoloji

İnstagram’da gizlice hikayelere bakanlar için kötü haber!

Tüm dünyada etkin olarak en fazla kullanılan sosyal medya platformu İnstagram’dan hikayelere gizlice bakanlar için üzücü bir haber geldi. Yeni gelen özellik sayesinde hikayelere gizlice bakanları da görebilecek.

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram her geçen gün uygulama üzerinde yepyeni güncellemelere adım atıyor.

Son dönemlerde Tiktok vb. uygulamalardaki gibi kısa süreli videolar üzerinde değişiklik yapan instagram bu sefer de stalkerlar için bir değişikliğe gitti.

Instagram yeni güncelleme ile; başkasına ait bir hesaba gizli bir şekilde bakan ve hikaye görüntülemelerinde gözükmeyen kullanıcıları bu yeni özellik biraz üzecek gibi görünüyor.

Yeni özelliği uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile instagram kullanıcılarına duyurmuş oldu.

Hikayelere arama butonu eklenecek

Instagramda paylaşılan hikayelere eskiden hareketler kısmına basıldığı zaman kimler tarafından bakıldığını kullanıcılar göremiyordu. Ancak yeni gelecek olan özellik sayesinde hareketler kısmında artık arama butonu da var olacak ve merak edilen isim oraya yazıldığında hikayeye gizlice bakmış olsa bile ismi orada gözükecek.

Tüm stalkerlar için çok kötü bir yenilik olacak bu özelliğin şu anlık deneme aşamasında olduğu da belirtildi

İnstagram hesap silme işlemi

İnstagram hesabınızı silmek için önce hesaba giriş yapın. Hesabınıza giriş yapmanızın ardından profilim sekmesine tıkayarak ayarlar kısmına girin. Açılan ekranın sol üst kısmında bulunan profil düzenle seçeneğine tıklayın, açılan sayfada hesap silme sekmesine basın ve neden silmek istediğinizi belirterek aktif şifrenizi girerek hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

Bu uygulamaları gerçekleştirdikten sonra, instagram hesabınız kalıcı olarak silinmiş olur ve yeniden aktif bir şekilde hesabınızı kullanıma açmak istiyorsanız 3 ay geçmeden son kullandığınız şifre ve kullanıcı adınız ile hesabınıza yeniden girebilirsiniz.

Başa dön tuşu