Teknoloji

Instagram çöktü mü, bozuldu mu?

Sosyal medya devi Instagram’da erişim sorunu yaşanıyor. Son dakika yapılan açıklamaya göre dünya çapında erişim sorunu yaşayan, Instagram kullanıcıları bazıları ise akış yenilenmesinde sorunlar bildiriyor. İnstagram çöktü mü, neden girmiyor?

İnstagram çöktü mü, neden girmiyor? 26 Mayıs İntagram’da neden eski gönderiler geliyor, sorun mu var? Bugün Instagram’a erişmekte sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Üçüncü taraf web izleme hizmeti Downdetector hakkındaki raporlara göre, sosyal medya devi şu anda bazı sorunlar yaşıyor. Web sitesi, sorunların 12:30 civarında başladığını gösteriyor. Küresel internet kullanımını ve kesintileri takip eden NetBlocks, Instagram’ın aralıklı uluslararası hizmet kesintileriyle karşı karşıya olduğunu da kaydetti.

Meta’dan bir sözcü; “Bazı kişilerin Instagram’a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” dedi.

Raporlar, kullanıcıların oturumu kapattıktan sonra tekrar giriş yapamamak da dahil olmak üzere hizmetle ilgili çeşitli sorunlar yaşadığını gösteriyor. Bazı kullanıcılar, yeni bir hesapları varmış gibi oturum açarken “Instagram’a Hoş Geldiniz” mesajı gördüğünü de bildiriyor. Diğerleri birkaç gönderiyi göremez veya yalnızca haftalar önce yüklenen gönderileri göremez. Bazı kullanıcılar ayrıca ana ekranlarını yenileyemediklerini ve “üzgünüz, ancak bir şeyler ters gitti” bildirimi gördüklerini bildiriyor.

Güncelleme 05/26/2022 Meta, şirketin sorunlar için bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Instagram DM kutusu, siyah hata veriyor

Matt Navarra, dün Twitter hesabından Instagram DM kutusunun siyah hata verdiğini açıkladı. Dm kutusundaki siyah hatas, gönderilmiş mesajların üzerine gelerek okunmasını engelliyor. Sosyal medya sızıntıcısı, Instagram’da mesajların engellenmesine neden olan sorunun başkalarının da yaşayıp yaşamadığını sordu.

Matt Navarra’nın gönderisinin altına bazı kullanıcılar aynı sorunu yaşadığını bazıları ise ilk kez gördüğünü dile getirdi. Bir kullanıcı sorunu siyah mod yaparak diğeri ise uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyerek çözdüğünü belirtti.

Instagram DM kutusunda yaşanan siyah hatanın yeni eklenen yazı stilinden kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Çünkü, platformun yeni yazı stilini eklemesinden sonra bu sorun ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde uygulamayı güncelleyerek logosunu 3D olarak da yeniledi.

Instagram’ın yeni logo tasarımından sonra da son günlerde platforma erişim sorunları yaşanıyor. Bazı kullanıcılar bugün içinde eski gönderilerin ana sayfaya düştüğünü paylaştı. Sosyal medya platformu, henüz bu konu için bir açıklamada bulunmadı. Son zamanlarda yaşanan erişim ve diğer sorunların önümüzdeki günlerde gelecek bir güncellemeyle çözülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu