Sağlık

İki malzeme ile hastalıkları başınızdan savmaya ne dersiniz?

En çok hasta eden havalar geldi çattı. Havalar hem soğuk hem de sıcak olunca insanlar da ne giyeceği konusunda biraz zorlanıyor. Tam da şu dönemler, yedisinden yetmişe herkesin hasta olduğu günler… Tam da bugünlerde size en iyi gelecek o kişi şey!

Havalar iyi giderken birden soğuyor, dondurucu soğukların ardından birden yakan güneş beliriveriyor. Yaşanan ani hava değişimleri adeta grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıkların habercisi. Sizi bu günlerde hastalıklardan koruyacak bir tarif ile geldik. Araştırdık, soruşturduk ve sizler için en etkili yöntemi zenle seçerek haberimizde konu ettik.

Mucizevi iki madde

Tek başlarına da sayısız faydaya sahip olan bu besinler birlikte tüketildiğinde de mucizevi faydaları yaratmaya başlıyor. Kanserden gribe kadar pek çok hastalığı defeden bu iki madde limon ve zencefil! İkisini su içinde karıştırarak tükettiğinizde ortaya çıkaracağı etkilere inanamayacaksınız!

Zencefil limon karımı

Çok eski çağlardan beri doğal tedavi yöntemlerinde ve tıbbi ilaçların yapımında kullanılan zencefil sayısız hastalık ve rahatsızlığın şifa kaynağıdır. Limon ise bolca C vitamini içeriği başta olmak üzere pek çok şeye faydalı bir besindir. 1 dilim taze zencefil ve 1 dilim limonu keserek 1 bardak suyun içerisinde birleştirin ve bir süre beklettikten sonra suyu tüketebilirsiniz.

Zencefil ve limon karışımının faydaları

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Bağırsağın çalışmasını düzene sokar.

Mide bulantılarını bıçak gibi kesip atar.

Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Eklem iltihaplanmalarını önler.

Kan dolaşımını artırır ve cinsel gücü artırıcı etkisi vardır.

Başa dön tuşu