Güncel

İGA İstanbul Havalimanı, Teknolojide Yeni Adımlar Atıyor: Plug and Play İle İş Birliği

İGA İstanbul Havalimanı, teknolojik inovasyonu desteklemek amacıyla Plug and Play ile yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği, havalimanının inovasyon süreçlerini ve teknoloji altyapısını güçlendirmeyi amaçlıyor.

İnovasyon Kültürünün Gelişimini Hedefleyen İş Birliği

İGA İstanbul Havalimanı, teknolojik gelişim ve inovasyonu desteklemek amacıyla dünyanın inovasyon merkezi olarak bilinen Plug and Play ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu ortaklık, İGA İstanbul Havalimanı’nın inovasyon süreçlerini ve teknoloji altyapısını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Silikon Vadisi Rüzgarı İstanbul’da

Teknolojik dönüşümü ve dijitalleşmeyi öncelik olarak belirleyen İGA İstanbul Havalimanı, Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren ve girişimcilik ekosistemini destekleyen Plug and Play ile yeni bir dönem başlatıyor.

Bu ortaklıkla, İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarının sunmuş olduğu yenilikçi fikirler ve teknoloji ihtiyaçları doğrultusunda startuplarla iş birliği yapılacak. Seçilen startuplar, havalimanının inovasyon süreçlerine aktif olarak katkıda bulunacak.

Özel Programlar ve Etkinlikler Geliyor

İGA İstanbul Havalimanı, bu iş birliği kapsamında “Travel Vienna” ve “Smartcities İstanbul” programlarıyla seyahat, mobilite, IoT ve akıllı şehirler konularında çalışmalara ağırlık verecek. Yaklaşan etkinlikler arasında Viyana’da gerçekleşecek “Selection Day” ve İstanbul’da Feriye Palas’ta düzenlenecek “İstanbul Expo Day” bulunuyor.

Havalimanının inovasyon odaklı yolculuğunda, Plug and Play’in geniş ekosisteminin büyük bir avantaj sağlayacağını vurgulayan İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen, bu iş birliğiyle havalimanının teknolojik altyapısını daha da güçlendireceklerini ifade etti.

Plug and Play Türkiye Direktörü Lale Gözübüyük, İGA İstanbul Havalimanı ile olan iş birliğinin heyecan verici olduğunu belirtti ve bu iş birliğinin başarılarının kısa süre içerisinde global arenada paylaşılacağını vurguladı.

Başa dön tuşu