Güncel

Hatay Meclisi ‘Gençlik Merkezi’ için yetki verdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fedai Yücedal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki 51, gündem dışı 2 madde görüşüldü ve karara bağlandı.

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kasım ayı olağan toplantısı Antakya EXPO alanı A Blok’ta bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından hazırlanan (JCI) Junior Chamber International HUB gençlik merkezi projesi ile ilgili tüm iş ve işlemlere ilişkin protokol ve sözleşmelerin imzalanması görevine atandı. gündemin 9’uncu maddesinde yer alıyor. Yetki oylamayla onaylandı.

Toplantıda Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kadın, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi kurulmasına ilişkin gündem dışı madde görüşüldü ve oylamaya sunuldu. Meclis üyelerinin oylarıyla kurulmasına karar verilen merkez, yaşlılara, engellilere, kadınlara ve ailelerine psiko-sosyal danışmanlık ve rehberlik hizmetleri verecek, ilgili konularda eğitim verecek, sosyal destek konularında bilgilendirme yapacak. gerektiğinde kurumlara yönlendirerek bilinçlendirmeyi, ekonomik durumu düşük engellilere ayni ve nakdi yardımda bulunmayı hedefliyoruz. Yardım sağlamak ve konferans, seminer, sempozyum gibi etkinlikler düzenlemek amacıyla kurulması planlanıyor.

Başa dön tuşu