Güncel

HAK-İŞ İzmir’den Filistin’e yardım eli

HAK-İŞ İzmir İl Başkanı ve HİZMET-İŞ İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, İsrail’e öfke kusarken herkesi Filistin’e destek olmaya çağırdı.

İZMİR (İGFA) – HAK-İŞ İzmir İl Başkanı ve HİZMET-İŞ İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, Siyonist İsrail’in Filistin ve Gazze’de insanlık suçu işlediğini, masum insanların büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığını belirterek, “HAK olarak, -İŞ, Günlerce aç ve susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum kalan Gazzelilere ulaşmak için üyelerimizin katılımıyla bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. “Filistin için ‘Hadi HAK-İŞ’ olalım, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Siz de Bağış Yapın, Filistin’e Yardım Elinizi Uzatalım’ diyoruz.”

Şimşek, “Tüm HAK-İŞ örgütümüzü, sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza etkin ve aktif katılmaya davet ediyoruz.”

HAK-İŞ İl Başkanı Gültekin Şimşek, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Siyonist İsrail Devleti, uluslararası hukuku hiçe sayarak, tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de sistematik bir şekilde soykırım yapmaktadır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Filistin’de, özellikle Gazze’de 7 Ekim 2023’ten bu yana yaşanan katliamı en güçlü şekilde kınıyoruz. Her zaman haklının yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ediyoruz. Dost ve kardeş Filistin halkının, terör devleti İsrail’in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasına karşı direnişi.

İşgalci İsrail devleti, ‘tam abluka’ kararıyla Gazze’yi dünyanın en büyük açık hava hapishanesine dönüştürdü. Elektrik, su, gıda, ilaç ve yakıt gibi temel insani ihtiyaçların Gazze’ye girişini engelleyen terör devleti İsrail, internet hatlarını da keserek Gazze’nin dünyayla bağlantısını da kesiyor. HAK-İŞ olarak hiçbir kutsal ve ahlaki değeri olmayan, çocuklara, gençlere, yaşlılara ve kadınlara yönelik soykırım yapan terör devleti İsrail’i şiddetle kınıyor ve kınıyoruz. Saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

HAK-İŞ olarak Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik artık sistemli hale gelen saldırılarını yalnızca izleyen uluslararası toplumu kınıyoruz. İşgalci İsrail’in bu terör eylemlerinden uluslararası hukuk önünde en sert şekilde hesap vermesini istiyoruz. Başta BM, İslam İşbirliği Teşkilatı, bölge ülkeleri ve insan hakları örgütleri olmak üzere uluslararası kuruluşlar, Netanyahu başta olmak üzere Siyonist İsrail Devleti’nin tüm liderlerinin uluslararası savaş suçları mahkemesinde yargılanması için harekete geçme çağrısında bulunuyor. Katliamların durdurulması için İsrail’e her türlü yaptırımın derhal uygulanması için çaba gösterin. Sizi bize göstermeye davet ediyoruz.

HAK-İŞ olarak Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın önderliğinde, günlerdir aç ve susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum kalan Gazzelilere ulaşmak için üyelerimizin katılımıyla bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. yardım.

Filistin için ‘Hadi HAK-İŞ Yapalım, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Siz de Bağış Yapın, Filistin’e Yardım Elinizi Uzatalım’ diyoruz. HAK-İŞ olarak kampanya kapsamında toplanan yardımların Gazze’ye ulaştırılması için kampanyamızı başlatıyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak HAK-İŞ örgütümüzü, sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza etkin ve aktif katılmaya davet ediyoruz.”

Başa dön tuşu