Güncel

Gülşen’in ev hapsi bittikten sonra konsere çıkması beklenirken, herkesi şaşırtan o hamleyi yaptı!

Ünlü şarkıcı Gülşen’in İmam Hatiplilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı tutuklanması ve cezaevine girmesi, Türkiye gündeminde günlerce olay olmuştu. Cezaevinden çıktıktan sonra ev hapsi kararının da kaldırılmasıyla ilk konserini ne zaman vereceği merak konusu olan Gülşen, bomba bir hamle ile geldi.

Şarkıcı Gülşen’in, Ataşehir’de 30 Nisan 2022 tarihinde verdiği bir konserde imam hatip liselilerine yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı cezaevine girmesi istenmiş ve öyle de olmuştu. Geçtiğimiz günlerde bir diğer deyişle hapis cezası ev hapsine çevrilen Gülşen’in, konutu terk etmemek şartıyla tahliye edilmesine karar verilmişti. Gülşen hakkında itiraz üzerine üst mahkemece ev hapsinin kaldırılmasına karar verildi.

İlk konseri Kartal’daydı

Karar sonrası, hapse girmeden önce yaptığı anlaşmalardan dolayı, Gülşen’in planlanan konserlerine çıkacağı belirtilmişti. İlk konserini 16 Eylül’de Kartal’da vermesi beklenen Gülşen’in konseri iptal edildi. Konserin neden iptal edildiğine dair hiçbir açıklamada bulunmayan mekan sahipleri, konserin ileri bir tarihte gerçekleştirileceğini, ama net bir tarihin henüz belli olmadığını açıkladı.

50 konser iptal edildi

Gülşen’in menajeri Haluk Şentürk, bir süre dinlenmeye karar veren ünlü şarkıcının, yılbaşına kadar planlanan 50 tane konserini iptal ettiğini dile getirdi. Önden aldığı ücretlerin hepsini mekan sahiplerine iade eden Gülşen’in Avukatı Emek Emre de konseri iptalleri konusunda hukuki bir yönün bulunmadığını, kararın tamamen Gülşen’in inisiyatifinde olduğunu dile getirdi.

Gülşen ile ilgili neler oldu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, hakkında TCK’nin 216. maddesi kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından dolayı başlatılan soruşturmanın neticesinde Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos Perşembe günü tutuklanarak cezaevine girmişti. Gülşen’in avukatının bir üst mahkemeye sunduğu itirazı değerlendirmeye alan nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun konutu terk etmeme şartıyla tahliye edilmesine karar vermişti.

Özür dilemişti

Gülşen, yaşanan bütün bu olumsuz olayların ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kullandığı ifadelerde;

Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmaya hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak her mecrada yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı derin üzüntü içerisindeyim. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım, bu konuda daha hassas olacağım.

Gülşen’in başından geçen bu olay, sosyal medyada ve ünlüler dünyasında büyük bir yankı uyandırmış, binlerce kişi tarafından tepki almıştı.

 

Başa dön tuşu