Güncel

Gölcük’te kalıcı iş merkezi eğitime yuva olacak

Gölcük Koray Aydın Parkı’nın altındaki kalıcı iş merkezinin eğitim merkezi olması için inşaat çalışmaları devam ediyor.

KOCAELİ (İGFA) – Koray Aydın Parkı’nın altındaki kalıcı iş merkezi, Gölcük Belediyesi’nin girişimleriyle eğitim merkezine dönüştürülüyor.

Gölcük Belediyesi’nin girişimleriyle ve uzun yasal sürecin tamamlanmasıyla özel sektöre ait bağımsız bölümlere ilişkin tüm tedbir ve şerhlerin kaldırılmasının ardından tüm kalıcı işyerlerinin Hazine adına tescili tamamlandı. Daha sonra yine Gölcük Belediyesi’nin girişimleri sonucunda; Kalıcı iş merkezi ise Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Eğitim merkezine dönüşecek iş merkezinde inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

OKUL OLARAK KULLANILACAK

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Deniz Mahallesi Pazarlıdere Caddesi üzerinde; 17 Ağustos 1999 Depremi sonrasında inşa edilen Koray Aydın Parkı’nın altındaki kalıcı iş merkezinin inşaat çalışmalarını inceledi. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teknik ve statik açıdan son derece sağlam olduğu belirlenen ve 4800 m² kullanım alanına sahip olan bina, inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından okul olarak kullanılacak.

2024-2025 Eğitim-Öğretim Dönemine hazır olacak binanın Şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.

Çalışmaların devam ettiği binada incelemelerde bulunan Başkan Sezer, “Atıl durumdaki kalıcı iş merkezinin artık mahallemiz için sorun olmaktan çıkması, milli zenginliğin korunması ve eğitime kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başa dön tuşu