Teknoloji

GitHub, En Popüler 10 Açık Kaynak Python Projesi

İşte en popüler programlama dilinde GitHub’da bulunan açık kaynaklı Python projelerinin trend listesi. GitHub projeleri, geliştiricilerin açık kaynaklı Python ile verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Python projeleri, geliştiricilerin kavramlar ve mekanizmalar hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için bir rehber görevi görür.

Python, geliştiriciler ve programcılar topluluğundaki en sıcak ve en trend programlama dilidir. Bu arada GitHub, 73 milyondan fazla geliştiriciye Git depolarıyla açık kaynaklı bir topluluk sunuyor. Python projeleri, programlama dili bilgisini verimli bir şekilde artırmak için yüksek talep görüyor ve GitHub bu konuda yardım sağlayabilir. Açık kaynaklı Python projeleri, küresel teknoloji pazarındaki karmaşık sorunları çözmeyi öğrenmek için çok önemlidir. Bu nedenle, geliştiricilerin açık kaynaklı Python projeleriyle etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilecek sayısız GitHub projesi vardır. 2022’de geliştiriciler için GitHub’da mevcut olan en popüler on açık kaynaklı Python projesinden bazılarını inceleyelim.

GitHub’daki en iyi on açık kaynaklı Python projesi

Photon

Photon, Ansible ile iş akışlarını çalıştırmak için tasarlanmış veri odaklı bir araç olarak en iyi açık kaynaklı Python projelerinden biridir. Bu GitHub projesi, bu programlama dilinden yararlanarak açık kaynaklı zeka araçları için tasarlanmış hızlı bir tarayıcıdır.

Manim

Manim, öğrenciler için açıklayıcı matematik videoları için bir animasyon motoruna sahip popüler bir Python projesidir. Bu açık kaynaklı Python programlama dili projesi, son derece çok yönlü bir paketle hassas animasyonlar oluşturmaya yardımcı olur.

TensorFlow projeleri

TensorFlow projeleri, açık kaynaklı bir makine öğrenimi çerçevesiyle birlikte trend olan açık kaynaklı Python GitHub projelerinden biridir. Esnek mimari ve farklı platformlar arasında hesaplamanın kolay dağıtımı ile yüksek performanslı sayısal hesaplamada rehberlik sağlar.

Airflow

Airflow, nesneler arasında çok çeşitli REST API uç noktalarını destekleyen açık kaynaklı Python üzerinde popüler bir GitHub projesidir. JSON’u girdi olarak kabul eder ve JSON yanıtlarını döndürür. Airflow’taki API’ler, Python projeleriyle geriye dönük uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Google Image Download

Google Görsel İndirme, Google Görseller’den yüzlerce görsel indirebileceğiniz en iyi açık kaynaklı Python projelerinden biridir. Yalnızca görüntüleri dizine ekleyen ve bunları bulmak için geliştirilmiş bir arama görüntüsüdür.

NeuralTalk

NeuralTalk, görüntüleri cümlelerle tanımlamak için çok modlu tekrarlayan sinir ağlarını öğrenmeye yönelik popüler bir GitHub projesidir. Bu trend programlama dili ile araştırma topluluğuna yardımcı olmak için Python ve NumPy kaynak kodundan oluşur.

Rebound

Rebound, açık kaynaklı çok amaçlı bir N-gövde kodu olarak GitHub’da Python projelerinin en iyilerinden biridir. Bu GitHub projesi, karmaşık sorunları çözmek için yerçekimi altındaki parçacıkların hareketini esneklik ve özelleştirilebilir özelliklerle entegre eden bir yazılım paketidir.

Xonsh

Xonsh, programlama dili tabanlı, platformlar arası ve Unix’e bakan kabuk dili ve komutları olarak GitHub’da trend olan bir Python projesidir. Bu, profesyonellerin günlük kullanımı için Python 3.6+’nın bir üst kümesi olarak bilinen bir GitHub projesidir.

DeepFaceLab

DeepFaceLab, GitHub’da bulunabilecek en iyi açık kaynaklı Python projelerinden biridir. Bu programlama dili için hafif yüz tanıma ve yüz öznitelik analizi çerçevesidir. Bu GitHub projesi, en gelişmiş modelleri kapsayan karma bir yüz tanıma çerçevesidir.

XSSstrike

XSStrike, bu programlama dili Python’daki trend GitHub projelerinden biridir ve XSS saldırılarını tespit etme ve bunlardan yararlanma konusundaki geliştirme gücüyle tanınır. Dört el yazısı ayrıştırıcı, hızlı bir tarayıcı, akıllı bir yük oluşturucu ve bir fuzzing motoru gibi ek özelliklerden oluşur.

Başa dön tuşu