Güncel

Geri Dönüşümcüler: Kooperatiflerimiz imara açılsın

Bursa Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Odası Başkanı Özcan Kılıç, büyük bir alan problemi olduklarını belirterek, alan tahsis edilmediği için insanlar işlerini tarım arazilerinde yürütmeye çalıştığını bu nedenle kooperatiflerin bir an önce imara açılmasını talep etti.

Duygu TAŞKIRAN – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) –  Bursa Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Odası Başkanı Özcan Kılıç, sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu ve çözüm bekleyen güncel problemlerden bahsetti.

Geri dönüşüm süreci hakkında bilgilendirme yapan Başkan Kılıç, “Firmalardan çıkan atıklar toplanır, entegre tesislerde ayrışımı yapılır. Bu atıklar demir-çelik, ambalaj veya plastik olabilir.” dedi.

“KOOPERATİFLERİMİZ BİR AN ÖNCE İMARA AÇILSIN”

Bursa’da ilçeler de dahil olmak üzere yaklaşık bin 500 resmi ve gayriresmi esnaf olduğunu belirten Başkan Kılıç, bu mesleği icra eden kişilerin yaşamış oldukları problemlerden ve onların taleplerinden şu şekilde bahsetti:

“Çok büyük bir alan problemimiz var. Kendi paramızla aldığımız yerlerin bir an önce imara açılıp, insanların feraha kavuşmasını istiyoruz. Bu konu ile ilgili yönetim kurulu üyesi olan arkadaşlarla ciddi bir mücadele veriyoruz. Alan tahsis edilmediği için insanlar işlerini tarım arazilerinde yürütmeye çalışıyorlar. Tarım arazisinde çalıştıkları için de iş yeri açma ruhsatı alamıyorlar. Bizim tek istediğimiz, kooperatiflerimizin bir an önce imara açılmasıdır.”

Başa dön tuşu