Güncel

Gazzelilerin tahliyesi için görüşme iddiaları asılsız

İletişim Başkanlığı, Gazzelilerin tahliyesine ilişkin ABD ve İsrail’in Türkiye ile görüştüğü iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığına bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, şunları söyledi: “ABD ve İsrail, Gazze halkını tahliye etmek ve çatışmayı durdurmak için Körfez ülkeleri, Mısır ve Türkiye ile görüşüyor. “750 bin Gazzeli’nin geri gönderilmesi karşılığında Türkiye’ye ihtiyacı olan döviz sağlanacak” iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada; Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanın bir an önce durdurulması, sivillerin zarar görmesinin engellenmesi, Gazze’ye insani yardımın kesintisiz ulaştırılmasının sağlanması ve Gazze Şeridi’nde sivillerin yerlerinden edilmesinin engellenmesi amacıyla çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, “Gazze’de sivillerin yerinden edilmesine yönelik hiçbir yaklaşımın kabul edilmediği” belirtilerek, asılsız iddialara itibar edilmemesi istendi.

Başa dön tuşu