Spor

Galatasaray Başkanı Kim Oldu? Seçimi Kim Kazandı?

Galatasaray’da başkanlık seçim heyecanı başladı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı sonunda Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni başkanı belli olacak. Peki Galatasaray Başkanı kim oldu?

Galatasaray kulübü için nefesler tutuldu. Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen olağanüstü seçimli genel kurulda yeni başkan seçimi için oy verme işlemleri başladı. Olaylı geçen Burak Elmas yönetiminin ardından tüm Galatasaraylılar, Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray seçimi kim kazandı? sorularının yanıtlarını arıyor.

Galatasaray kulübü oldukça çalkantılı bir dönemi geride bıraktı. Yönetimde ciddi sıkıntılar yaşayan kulüpte Burak Elmas yönetimi zorlu bir sürecin ardından yeniden seçime gitmek zorunda kaldı. Mahkemeye kadar taşınan bu durumlardan futbol kulübü de fazlasıyla etkilendi. Futbolcuların sahaya yansıttıkları oyuna etki edecek derecede yaşanan sıkıntıların ardında ne yazık ki Galatasaray tarihinin en başarısız sezonlarından birini geçirdi. Sezonu 13. sırada tamamlayan sarı kırmızılılarda şu sıralarda yeni başkan seçiliyor.

Galatasaray başkanı kim oldu?

Tüm Galatasaray camiasının merakla beklediği soru olan Galatasaray başkanı kim oldu? bugün yanıtını bulacak. Seçimde kulüp başkanlığı için iki aday yarışıyor. Bu adaylardan biri eski başkanlardan Dursun Özbek. Bir diğer aday ise Eşref Hamamcıoğlu. Bu güne kadar yürüttükleri seçim çalışmalarında vaatlerini ve planlarını delegelere aktaran iki adaydan biri, bugünden sonra Galatasaray Kulübü’nün yeni başkanı olacak.

Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen olağanüstü seçimli genel kurulda şu sıralar delegeler oy kullanmaya devam ediyor. Oy kullanma işleminin ardından oylar sayılacak ve yeni başkan belli olacak.

Galatasaray’da seçimi kim kazandı?

Eski divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun başkan adayı olmasından ötürü, genel kurulda öncelikle divan kurulu başkanı olacak isim seçildi. Seçim sonucunda Galatasaray’ın yeni dizvan kurulu başkanı Asena Yılmazkaya Dinçbaylı oldu. Ardından başkanlık seçimine geçildi.

Galatasaray’ın yeni başkanını seçmek üzere yapılan seçimlerde 8 bin 862 kişi oy kullanacak. Oy kullanma işlemleri için 24 sandık kuruldu. Galatasaray başkanlık seçimi kim kazandı sorusunun yanıtını bulması için artık son dakikalar. Oy verme işlemlerinin bu dakikalar içinde son bulması bekleniyor.

Oylar Sayılmaya Başladı

24 sandıktan 6’sının sayımı tamamlandı. Çıkan sonuçlara göre başkanlık yarışını Eşref Hamamcıoğlu önde götürüyor.

Eşref Hamamcıoğlu: 636

Dursun Özbek: 516

Başa dön tuşu