Güncel

Fırat EDAŞ’tan Adaklı’ya 13 milyon TL’lik yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Bingöl’ün Adaklı ilçesinde yer altı altyapı yatırımlarına başladı.

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (IGFA) – Adaklı ilçesinin kurulu kapasitesinin 4 kat artırılması ve altyapı sistemlerinin güçlendirilmesini hedefleyen proje kapsamında Bingöl’de yapılan toplam yatırım tutarının 110 milyon TL’ye ulaşacağı belirtiliyor.

Fırat EDAŞ, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine en iyi enerji tedariği sağlamak amacıyla kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Yatırım faaliyetleri kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış havai hatları yer altına alarak modern bir şebeke dönüşümü gerçekleştirmeyi planlayan Fırat EDAŞ, enerji arzını artırmayı, arızaları azaltmayı ve ilçenin genel görünümünü modernleştirmeyi hedefledi. Bu projeyle ilçedeki 3 kilometrelik ağ yer altına alınıyor.

Yatırımın bir kısmı Ümraniye Belediyesi ve Adaklı Belediyesi ile ortak yürütülen saha çalışmalarında üst yapı, çevre düzenleme, kaldırım yenileme ve çevre düzenleme işlerini kapsıyor. Ayrıca ilçenin aydınlatma ağı LED armatürlerle güncellenerek yeni bir aydınlatma ağı oluşturulacak.

Fırat EDAŞ, yapılan açıklamada, 13 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilecek projenin temmuz ayı itibarıyla başladığını belirterek, diğer projelerin tesis çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini ve toplam yatırım tutarını belirtti. 110 milyon TL’ye ulaşacak. Yapılan çalışmalarla müşterilerinin ve bölgenin refahını ve yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini de vurguladı.

Başa dön tuşu