Sağlık

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz kaş boyası; hem boyuyor hem de besliyor!

Özellikle kadınlar, bazıları bu durumdan çok keyif alsa da biliyoruz ki birçoğu dışarıda gerçekleştirdiği bakım, temizlik, haftalık, aylık ve yıllık rutinlerden çok sıkılmış durumda. Bu rutinlere örnek olarak kaş boyama gösterilebilir. Kaş boyama oldukça masraflı bir işlem. Sizi bu masraftan koruyacak evde doğal kaş boyama yöntemini araştırdık.

Kimyasal ürünler içerisinde barındıran kaş farları zaman içerisinde kaşlarınızın dökülmesine sebep olabilir. Hem kaş azalmasının önüne geçmek, hem de doğal ürünler kullanmak gibi bir amacınız varsa evdeki malzemeler yardımıyla kendi doğal kaş farınızı yapabilirsiniz.

Kaş doldurma işlemi kaşları olduğundan daha belirgin ve şekilli göstermeye yarayan uygulama olarak bilinmektedir. Son dönemlerde ise makyajda doğallık akımı sayesinde kaş belirginleştiren ürünler oldukça popülarite kazanmış durumda. Evinizde bulunan malzemelerle kaş farı yaparak kaşlarınızın boşluklarını kolay bir şekilde doldurarak siz de hem kaşlarınızı besleyip hem de doğal bir güzellik görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Kahve, kakao ile doğal kaş farı

Bir fincan Türk kahvesini içtikten sonra telvesini dökmeyin, bir kaseye alın. Sonrasında üzerine aynı ölçüde kakao ekleyin. İçerisinde 1 çay kaşığı Hindistan cevizi, bal, ve aloevera jelini ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı homojen bir görüntü elde edene kadar karıştırmaya devam edin. Tüm işlemler bittikten sonra  dakika boyunca dinlenmeye bırakın ve sonrasında ince bir fırça yardımı ile kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

Başa dön tuşu