Güncel

Eskişehir’de “Origami Sergisi” Sanatseverlerle Buluştu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri’nde iç mimar ve origami sanatçısı Gökçen Atamgüç’ün “Origami Sergisi” sanatseverlere sunuldu. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşen açılışta Atamgüç, kağıt sanatının sınırsız potansiyeline dikkat çekti. Sergi 5 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir.

Eskişehir’de ‘Origami Sergisi’ Sanatseverlerle Buluştu

İç mimar ve origami sanatçısı Gökçen Atamgüç’ün özel eserleriyle dolu “Origami Sergisi”, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Eskişehir, kültür ve sanat etkinlikleriyle dikkat çekiyor. Bu kapsamda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gökçen Atamgüç’ün ‘Origami Sergisi’ni sanatseverlere sundu. Açılışta, Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, öğrenciler, akademisyenler ve çok sayıda sanatsever hazır bulundu.

Başkan Büyükerşen, “Origami sanatı burada harika eserlerle temsil ediliyor. Gökçen Hanım’ı bu başarısı için kutluyor, herkese bu sergiyi ziyaret etmelerini öneriyorum” dedi.

Gökçen Atamgüç ise, “Sergimdeki eserler, ‘Kağıt Kıvrımlarının Ötesinde’ temasından doğdu. Renkli origami figürlerini incelediğinizde, zihinsel olarak aralarındaki boşlukları tamamlayarak eserin tamamını görebilirsiniz. Özellikle Atatürk’ün portresine sergide özel bir yer ayırdım. Onun hayatını farklı bir perspektifle ele aldım. Kağıdın potansiyelini keşfetmeye devam ediyorum. Bu sergide, kağıdın büyüsünü hissetmenizi umuyorum. Başkanımız ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında serginin açılışı yapıldı. Sergi, 5 Kasım’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Başa dön tuşu