Güncel

Elon Musk, Twitter yönetimini hisse satışıyla tehdit etti

Elon Musk, yönetim kurulunun şirketi özelleştirmek için %100 satın alma teklifini reddetmesi halinde hisselerini Twitter’da açık artırmaya çıkaracağı yönündeki spekülasyonlara yenisini gizemli bir mesajla tekrarladı.

Tesla’nın 50 yaşındaki milyarder CEO’su ve SpaceX’in başkanı, bir kelime yerine boşluk bırakan ve ardından “gece” ifadesinin yer aldığı gizemli bir mesaj yayınladı. Eksik kelime F. Scott Fitzgerald’ın kitabının başlığına göre “İhale” olabilir ya da Musk’ın yedi boşluklu boş alanı kullandığı için “Bu gece” olabilir.

Sosyal paylaşım platformundaki olağan tarzı, daha önce Twitter’a yaptığı ilk yatırım ile onun arasındaki dönemde “yapımın memlerini yakala” (“yapım medyasını kap” dan) tweet’ini atmış olan, kendisini memler ve ima yoluyla ifade etmektir. Sermaye Piyasası Komisyonu tarafından yayımlanmıştır.

Ayrıca, hisse başına 54.20 dolarlık teklifi de dahil olmak üzere, marihuana içildiğini gösteren 420 sayısına yapılan atıfları da seviyor. Gönderisi ayrıca 20 Nisan tarihine bir referans olabilir.

Musk, bu ayın başlarında Twitter’da %9,2 hisse satın aldığını duyurduğunda Twitter’ın hisse fiyatı %27 arttı ve daha sonra şirketi özelleştirmek için kendi açıkladığı 43 milyar dolarlık bir teklifle ilgisini artırdı.

Twitter yönetim kurulu henüz resmi bir yanıt vermedi, ancak devralmayı önlemek için savunma önlemleri almaya başladı.

Musk’ın olası bir teklif önermeden önceki en son mesajı, internet gözetimi konusundaydı ve “Bir sosyal medya platformunun politikaları, hem sol hem de sağ aşırı %10 mutsuzsa iyidir” şeklindeydi. Hizmette 82 milyondan fazla takipçi topladı ve son mesajları Twitter’ın kendisine ve nasıl geliştirilebileceğine odaklanarak 17.000’den fazla tweet attı.

Başa dön tuşu