Güncel

EKPSS Sonuçları ÖSYM Sayfasında Açıklandı. EKPSS Sonuç Sorgulama

Engelli vatandaşlarımızın devlet memuru olabilmek için girdikleri Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları ve adaylara ait cevap kağıtları, ÖSYM’nin sitesinde yayımlandı. İşte EKPSS sınav sonucu sorgulama ekranı.

Devlet memuru olma hayali kuran engelli vatandaşlarımız için düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin resmi internet sitesinde açıklanan sonuçlar, engelli vatandaşlarımızı heyecanlandırdı.

Kamu personeli olmak isteyen engelli vatandaşlarımızın merakla beklediği EKPSS sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin resmi internet sitesinin sonuçlar sekmesinden, adaylar aldıkları puanı ve cevap anahtarlarını görebilecek.

EKPSS Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

EKPSS’den kaç puan aldığını merak eden engelli vatandaşlarımız, ÖSYM’nin resmi internet sitesine, TC kimlik numaraları ve kendilerinin önceden belirlediği şifrelerle giriş yaparak sonuca ulaşabilir. ÖSYM web sayfasında bulunan sonuçlar sekmesinde açıklanan puanlara göre, tercih yapacak olan engelli vatandaşlarımız için itiraz süreci de sonuçların açıklanmasıyla birlikte başladı.

Devlet memuru olmak isteyen engelli vatandaşlarımızın 24 Nisan 2021 tarihinde girmiş oldukları EKPSS’de doldurdukları optik cevap kağıdı da sonuçlarla birlikte açıklandı. Böylelikle adaylar hangi soruya ne cevap verdiğini görebilecek. Doğru cevaplarla kendi verdikleri cevabı karşılaştırma imkanı bulan engelli vatandaşlarımız, herhangi bir yanlış olması durumunda itiraz edebilecek.

EKPSS Nedir?

EKPSS kamu kurumlarının engelli vatandaşlarımızı istihdam etmesi için açılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. Bu sınav Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılmaktadır. Adaylar aldıkları puana göre tercih yapar. Adaylar, tercih ettikleri kurumlara tercih yapan diğer adaylar arasında aldıkları puana göre sıralanır. Kurumun belirlediği kontenjan doğrultusunda tercih yapan adaylar EKPSS sonucuna göre atanır.

Başa dön tuşu