Teknoloji

e-Devlet’te kotasız dönem başladı

Cumhurbaşkanlığı dijital dönüşüm ofisi başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı kullanımının artık mobil kullanıcıların internet kotasından kullanmayacağını duyurdu. Koç, vatandaşların işlemlerini her koşulda gerçekleştirebilmesi için her türlü imkanı sunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, kotasız e-Devlet projesine yönelik açıklamalarda bulundu.

e-Devlet Kapısı’nın her gün gelişmekte olan hizmetleri ile Türkiye’nin dijital yüzü olduğuna vurgu yapan Ali Taha Koç, 88 kuruma ait toplam 6 bin 600’e ulaşan dijital hizmeti sunduğunu ifade etti.

Koç vatandaşların dijital hizmete her yerden ulaşabilmesini sağlayabilmek için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini bildirdi.

e-Devlet kapısında hedeflenen asıl amaç tüm vatandaşların 7/24 içlerini en kısa, en kolay ve en güvenli şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak olduğunu aktaran Ali Taha Koç, Bu amaç hedef alınarak vatandaşların işlemlerini her koşulda ve her zaman yapabilmeleri için çalıştıklarını ve bu kapsamda bundan sonraki mobil abonelerin e-Devlet Kapısı kullanımının internet gerektirmeden yapılacağını bildirdi.

Tüm mobil operatör firmalarıyla görüşmeleri gerçekleştirilen e-Devlet Kapısı kullanımının mobil abonelerin internet kotasını eksiltmesi için tüm çalışmaları tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı. Bundan sonra e-Devlet Kapısı Çatısı altında yapılan işlemlerde kullanılan internet mobil abonelerin kullanım kotasından düşmeyecek.

e-Devlet Kapısı’nı geliştirmek ve vatandaşa her zaman yenilikçi, hayatını kolaylaştıran fikirlere açık olduğunu belirten Koç, en etkili, en kolay, en hızlı ve en güvenilir e-Devlet Kapısı kullanımı için hiç durmadan çalıştıklarını dile getirdi.

Başa dön tuşu