Teknoloji

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katılmak için son başvuru tarihini kaçırma!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülünde gerçekleşen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in gelecek yıl başvuruları halen devam ediyor. Acele et başvuruları kaçırma! İşte detaylar…

Bu yıl Karadeniz’de gerçekleştirilen TEKNOFEST bomba gibi gelişmelere imza attı. Samsun’da finalleri gerçekleştirilen TEKNOFEST KARADENİZ 1 milyon 250 binden fazla kişinin ziyaretçi akınına uğramıştı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Türkiye’nin her köşesinde ayrı ayrı hissedilen TEKNOFEST heyecanı, 2023 yılında da Ankara, İzmir ve İstanbul’da devam edecek. Tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Her yıl bir öndekinden heyecanlı, Cumhuriyet tarihimizin 100. yılında altıncısı gerçekleştirilecek TEKNOFEST’te milli teknoloji üretme ve geliştirme kapsamında gerçekleşen teknoloji yarışmalarında yaptığı çalışmalar ile başarılı projeler ortaya koyarak derece almaya hak kazanan katılımcılara 13 milyon liranın üzerinde ödül ve 30 milyon liranın üzerinde malzeme desteği sağlanıyor. Her yıl, bir öncekine göre daha fazla yarışma kategorilerinin yer aldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarına yer verilen TEKNOFEST teknoloji yarışmaları 2023’te 41 ana yarışmanın yanı sıra 102 alt kategoride gerçekleşiyor.

Son tarih 20 Kasım

TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmaları için 20 Kasım tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz. Yarışmalara katılım sağlamak isteyenlerin başvuruları ise ‘www.teknofest.org’ web sitesi üzerinden alınmaktadır.

TEKNOFEST 2023’te ilk kez gerçekleşecek olan yarışmalar da yer alacak. Bu heyecana ortak olmak, eğlenirken aynı zamanda başarı ve çeşitli ödülleri kazanmak için sen de hemen başvurunu yap!

Başa dön tuşu