Sağlık

Doğal güzelliğin sırrı Argan yağı! Evde bulundurmak için 7 mucizevi neden

Argan yağı, doğal güzelliğin sırrı: Onu her zaman evde bulundurmak için 7 inanılmaz neden. Bu “mucizevi” yağı neden güzellik rutininize dahil etmeniz gerektiğini öğrenin.

Doğanın sunduğu zenginlikler arasında, meyveleri dünyanın en ünlü yağlarından biri olan argan yağına hayat veren çok özel bir tohum içeren güney Fas’a özgü eşsiz bir ağaç var. Argan ağacının (Argania Spinosa) meyvelerinin soğuk preslenmesiyle zanaatkar bir şekilde çıkarılır, öyle besinlerle doludur ki keçiler bile onları yemek için ağaca tırmanır. Bu olağanüstü yağ, sağlık ve güzellik için gerçek bir hazine konsantresi içerir. Gerçekten de vitaminler (A, C ve E), antioksidanlar, linoleik asit ve omega-6 açısından çok zengindir. Öyle ki, lüks kozmetik markalarının çoğu, cilt ve saç bakımlarına entegre etmek için onu yakalıyor. Bu “mucizevi” yağı neden güzellik rutininize dahil etmeniz gerektiğini öğrenin.

Son yıllarda, doğanın çağrısı çeşitli alanlarda gerçekten hissedildi: Temellere gerçek bir dönüşe tanık oluyoruz ve ekolojik soru çok fazla mürekkebin akmasına neden oldu. Gezegeni korumak için birçok insan, çevreye zararlı olmaya devam eden kimyasal çözümlere doğal ve çevre dostu ürünleri tercih ediyor. Kozmetik dünyasında bile daha sağlıklı, organik ve ekolojik ürünlere olan bu inanılmaz coşkuyu not ediyoruz. Argan yağı, üst düzey ürünlerde giderek daha fazla bulunan temel bileşenlerden biridir.

İşte cildinizi ve saçınızı yüceltmek için argan yağı kullanmak için 7 iyi neden.

GENÇLİK İKSİRİ

Argan yağı, yağ asitleri ve E vitamini ile donatılmıştır: erken yaşlanma belirtilerini azaltarak cilt üzerinde etkili olan mükemmel bir kombinasyon. Antioksidanları sayesinde bu yaşlanma karşıtı yağ, kırışıklıkları, ince çizgileri ve kaz ayaklarını önemli ölçüde azaltmak için düzenli olarak uygulanabilir. Hücre yenilenme hızını arttırırken, cildin elastikiyetini iyileştirecek ve eski haline getirecektir. Sterollerinin (lipidlerin) etkisi, hücresel metabolizmayı uyaracak, serbest radikalleri nötralize edecek ve bağ dokusunu koruyacaktır. Bir çalışma, muazzam nemlendirme kabiliyetini ve cilt yaşlanmasının belirtilerini azaltma üzerindeki olumlu etkisini bile göstermiştir. Sıkı, esnek ve parlak sağlıklı bir cilt nasıl yeniden kazanılır? Her akşam yatmadan önce tüm yüzünüze ve boynunuza birkaç damla argan yağı ile masaj yapın.

acne-au-visage.jpg

Akne karşıtı mükemmel önlem

Tek tedavi olarak kullanılan argan yağı, yüzde oluşan sivilce ve çirkin sivilcelerle savaşmaya yardımcı olur. Ve bu, doğal olarak içerdiği triterpenoidler sayesinde: hücre yenilenmesini, derin nemlendirmeyi ve yağlı cildin canlanmasını destekler. Linoleik asidin varlığı ayrıca aknenin neden olduğu iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Tedavi edilecek bölgelere doğrudan birkaç damla uygulamanız yeterlidir. Argan yağı daha sonra sivilce izlerini yok edecek, cildi yatıştıracak ve doğal dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olacaktır.

Dermatit, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerinin azaltılması

Bu yağın faydalarından faydalanan sadece yağlı ciltler değildir. Kuru cilt veya egzama, dermatit veya sedef hastalığı gibi gerçek dermatolojik problemlerde bile bu iksir, kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmada çok etkilidir. Gerçekten de iltihabı yatıştırmaya ve cildin bariyer işlevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için yeterince nemlendirmeye yardımcı olur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde antioksidan görevi görür ve cilt kusurlarını tetikleyen serbest radikallerin zararlı etkileriyle etkin bir şekilde savaşır. Ek olarak, yüksek konsantrasyondaki doymamış yağ asitleri, kuru ve hassas cildin hidrolipidik filmini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Sonuç: Yüz büyük ölçüde rahatlar, tonlanır ve onarılır.

Güzel bir cilt dokusu için

Donuk bir teniniz, yorgun bir görünümünüz mü var? Daha sonra cildinizin genel görünümünü güzelleştirmek için argan yağına güvenebilirsiniz. Belirli bir sorununuz olmasa bile, epiderminizin dokusunu iyileştirmek için bu yağın faydalarından yararlanabilirsiniz. Yüz bakımında inanılmaz yumuşatma, tonlama ve nemlendirme özelliklerine sahiptir, cildi daha yumuşak, daha esnek ve daha parlak hale getirir. Bu yağda bulunan saponinlerin, cildinizin her zaman sağlıklı kalmasını sağlayarak hücre yenilenmesini yeniden etkinleştirmeye yardımcı olduğundan bahsetmiyorum bile.

vergetures-3.jpg

Çatlakları durdurun!

Bu tüm kadınların takıntısı! Sistematik değildirler, ancak hamilelik sırasında veya önemli kilo dalgalanmalarını takiben çatlaklar ortaya çıkar. Zamanla inci beyazına dönüşen morumsu kırmızı çizgiler veya çizgiler şeklinde vücuttaki bu izler oldukça çirkindir. Ancak birçok insanın bilmediği şey, argan yağının bu çatlakları, özellikle de kalçaları, alt karın ve uylukları işgal edenleri önemli ölçüde azalttığıdır. Böylece cildin elastikiyetini artırmaya, yumuşatmaya ve iyi nemli kalmasına yardımcı olur. Tek yapmanız gereken, avucunuzun içinde birkaç damla ısıtmak ve vücudun soruna en yatkın bölgelerini nazikçe ovalamak. Uzun vadede, çatlaklar çok azalacaktır!

Bölünmüş uçların derinlemesine onarımı

Saçları güzelleştirdiği de bilinen argan yağı, kurumayı ve atmosferik etkenlerin vereceği diğer hasarları önler, böylece saçı daha yumuşak, daha parlak, daha kolay taranır ve daha az kırılgan hale getirir. Bu nedenle kuaförler genellikle saçı daha kolay evcilleştirmek ve düzleştirmek için kullanırlar. Ayrıca, bu Faslı kadınların atalarının sırlarından biridir, kına veya amla gibi doğal boyaların daha iyi sabitlenmesine yardımcı olur. Son olarak argan yağı içerdiği E vitamini sayesinde saç derisini derinlemesine besler, kırık uçları onarır ve saçınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Nasıl uygulanır? Birkaç damla argan yağını avuç içlerinizde ısıtarak parmak uçlarınızla saçınızın her yerine dağıtarak, uçlarını vurgulayarak kullanın.

douleurs-articulaires.jpg

Daha az eklem ve kas ağrısı

Argan yağı içerdiği birçok etken madde sayesinde eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Flavonoidleri ve triterpenoidleri, artrite bağlı herhangi bir iltihabı veya ağrıyı hafifletmek için kullanılabilen güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca yüksek linoleik asit içeriği, romatolojik rahatsızlıkları hafiflettiği bilinen prostaglandinlerin 1 üretimini arttırır.

Yenileyici özelliklerinden tam olarak yararlanmak için masaj veya kendi kendine masaj ideal yöntem olmaya devam etmektedir. Cildinize günde birkaç kez birkaç damla saf argan yağı uygulayabilirsiniz: sert kasları gevşetmek, güçlendirmek ve ağrılı eklemi rahatlatmak için büyük hareketler yapın.

Başa dön tuşu