Güncel

Diş tedavileri de dijitalleşti!

Yeni milenyumda dijital teknolojiler hem özel hem de iş hayatımıza yeni fırsatlar ve konforlar sunmaya başladı. Dijital diş tedavilerinin gelişmesiyle teknoloji diş hekimliği alanına da yansımıştır.

İSTANBUL (İGFA) – Dijital diş hekimliği uygulamaları aynı zamanda randevu sayısını ve klinikteki her seansın süresini de azaltır.

Tedavi süresinin kısa olması ve hata payının az olması nedeniyle özellikle yurt dışından diş tedavisi için gelen hastalarda daha konforlu sonuçlar alınmasını sağlar.

Doç. İlhan Metin Dağsuyu, diş hekimliği teknolojisindeki gelişmelerin tanıyı hızlı ve kolay hale getirirken, tedavilerin de geleneksel yöntemlere göre daha verimli ve hata payı daha az olduğunu kaydetti.

Doç. Tedavinin bitiminden sonra kalan günlerde, tarihi ve coğrafi özellikleri nedeniyle gezilecek sayısız yerin bulunduğu İstanbul’da hastalara kaldıkları süre boyunca hem tatil hem de tedavi deneyimi sunduğunu belirten Prof. İlhan Metin Dağsuyu, “Dijital diş tedavisi yöntemi uygulandığında ağız içi tarayıcıyla hastadan ölçüler alınır. Bu teknik hastayı geleneksel kaşık yöntemine göre çok daha az rahatsız eder. Ölçüm sırasında oluşan mide bulantısını ortadan kaldırır. Ayrıca çok daha doğru bir ağız ölçüsü alınmasına da neden olur. Ağız içi tarayıcı ile ölçüler alındıktan sonra, üç boyutlu görüntü kullanılarak hastanın yüz özellikleri dikkate alınarak üretilen Mock-up uygulaması ile hastalar, kendilerine yapılan gülüş tasarımını daha tedaviye başlamadan ağızlarında deneyebilir ve değişiklik talebinde bulunabilirler. tasarım yazılımı. “Hekim, tasarımı gerçek ağız ortamında hem estetik hem de teknik kriterler açısından değerlendirme olanağına sahiptir” dedi.

Doç. Dağsuyu, sağlık turizmi yoluyla gelen hastalarımızın diş tedavileri bu teknolojiyle yapılırken, daha kısa sürede, daha estetik ve sağlıklı bir şekilde gülen memnun hasta sayımızın her geçen gün arttığını söyledi.

Başa dön tuşu