Güncel

Dilovalı çocuklar doyasıya eğlendi

Dilovası Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında hafta sonu iki gün boyunca gerçekleştirilen ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ ve ‘Yaramaz Mojo’ tiyatro gösterisiyle Dilovalı çocuklar doyasıya eğlendi.

KOCAELİ (İGFA) – Dilovası Belediyesi; Dilovalı çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla hafta sonu iki gün boyunca çocukları güzel bir tiyatro gösterisiyle buluşturdu.

Dilovası Ercan Dalkılıç Kültür Merkezi’nde her hafta sonu iki oturum halinde gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklara yönelik Kırmızı Başlıklı Kız ve Yaramaz Mojo adlı çocuk tiyatro oyunları sahnelendi. Ücretsiz olan etkinliği ilgiyle izleyen çocuklar, iki gün boyunca düzenlenen gösterilerde doyasıya eğlendi.

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZLA AYDINLANACAK

Tiyatro gösterilerini çocuklarla birlikte izleyen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, çocuklara kısa bir konuşma yaparak, göreve geldikleri günden bu yana Dilovası’nın ve çocukların geleceğini düşünerek yatırım yaptıklarını belirterek; “Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitim birinci önceliğimiz oldu. Geleceğimizin eğitimli çocuklarımızla daha parlak olacağını biliyoruz. Çocuklarımızın geleceğine de yatırım yaptık. Geleceğimiz olan çocuklarımıza Montosorri dersleri, teknoloji dersleri, spor salonları, kütüphaneler, kültür turları, sinema ve tiyatro gösterileri gibi birçok hizmet sunduk. Bundan sonra da bunu yapmaya devam edeceğiz dedi.

Başa dön tuşu