Güncel

Devlet erkanı Anıtkabir’de

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

ANKARA (İGFA) – Anıtkabir’de Aslanlı Yol’dan yapılan yürüyüşün ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki devlet görevlileri, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu, ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı devlet yetkilileri arasında; Toplantıya TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar, üst yargı ve komuta kademesi mensupları katıldı.

Daha sonra Anıtkabir Özel Kitabı’nı imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Atatürk, ebediyete göçünüzün 85’inci yılında, aziz azizinizi, kahraman silah arkadaşlarınızı ve bağımsızlığımızı savunan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. hayatları pahasına. “Milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasından hiçbir güç bizi alıkoyamayacak” diyerek imza attı.

Devlet yetkililerinin katıldığı resmi törenin ardından Anıtkabir ziyarete açıldı.

Başa dön tuşu