Güncel

ÇYDD Kayseri’den 10 Kasım mesajı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kayseri Şube Başkanı Seval Genç, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Ulu önderimizi saygı ve özveriyle anıyoruz.”

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
ÇYDD Kayseri Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan fiziki ayrılışının 85’inci yılında büyük saygı, özlem ve özveriyle anıyoruz. Atatürk’ü yaşatmanın, onun devrimlerini ve ilkelerini korumak ve yaşatmak ile mümkün olduğunu çok iyi biliyoruz.

Atatürk devrimleri ve ilkeleri 100 yıllık Cumhuriyetimizin temel ve özgün değerleridir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma yolculuğumuzda bu değerler en önemli gücümüz ve mirasımızdır. ÇYDD ailesi olarak bu mirası koruyarak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Atatürk ilkeleri ışığında çalışmalarımızı sürdürerek tüm paydaşlarımızla birlikte hedeflediğimiz çağdaşlık düzeyine ulaşacağız.

Büyük Atatürk’ün mirası; Sadece ülkemiz için değil, diğer milletler ve dünya barışı açısından da büyük önem taşıyor. Komşu devletler arasında önemli olanın barış ve dayanışma olduğu bugün daha net anlaşılmaktadır. Komşu devletlerin iç sorunlarına başka devletlerin müdahalesi, sorunların büyümesine ve bölgeselleşmesine neden olmaktadır. Atatürk, 1930’lu yıllarda ülkemize komşu devletlerle yaptığı Balkan ve Sadabad Antlaşmaları ile ülkemizde ve bölgemizde barışın nasıl sağlanabileceğini tüm dünyaya göstermişti. Bu saygın vizyon ve politika, devlet yöneticilerine en güzel örnektir.

Başta laiklik olmak üzere Cumhuriyetimizin kazanımları bölgemizdeki bağımsız ve huzurlu yaşamımızın temel teminatıdır. Tarih gösteriyor ki, büyük Atatürk’ün 100 yıl önce çizdiği yol ve hedef hâlâ geçerliliğini koruyor. Bu eşsiz vizyon, Atatürk’ü evrensel bir lider haline getirmektedir.

Büyük Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilke ve politikası, günümüzün küresel sorunlarının temel çözümüdür.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği; Atatürk’ün eğitimli nesiller yetiştirmeye verdiği önemin bilincindedir ve bu uğurda var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Büyük Atatürk’ün belirlediği hedefe, efsane Genel Başkanımız Türkan Saylan’ın izinde ilerlemeye devam edecektir. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön tuşu