Güncel

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı AGÜ’de kutlandı

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Abdullah Gül Üniversitesi’nde Model Birleşmiş Milletler Projesi gerçekleştirildi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Model Birleşmiş Milletler projesi düzenlendi.

Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Sümer Kampüsü’nde gerçekleştirilen projede, çeşitli liselerden öğrenciler, Birleşmiş Milletler üyesi bir ülkeyi delege olarak temsil etti ve simülasyonlar yapıldı.

Öğrenciler, Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO), Sosyal, İnsan ve Kültürel Haklar Komitesi (SOCHUM), Ekonomik ve Mali İşler Komitesi (ECOFIN) ve Lozan Konferans Komitesi’nde görüşmelerde bulunuldu.

Üç gün süren proje kapsamında Gençlik Konseri de düzenlenirken, 29 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müzesi ve Kütüphanesi’nde Cumhuriyet Galası düzenlendi. Projeye Kayseri’deki çeşitli liselerden 350 öğrenci katıldı.

Başa dön tuşu