Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’; gündem hakkında açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D’nin ortak gerçekleştirmiş olduğu Cumhurbaşkanı Özel Yayını programında gündeme dair açıklamalar gerçekleştiriyor.

CNN Türk – Kanal D ortak yayınına katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fulya Kalfa’nın moderatörlüğünü üstlendiği programda gazeteci olarak Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin’in merak ettiği soruları cevaplıyor.

Programdan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ilk olarak Mersin’de meydana gelen saldırıya değindi. Açıklamada; “Her şeyden önce şehit olan polisimiz Sedat Gezer’e Allah’ta rahmet acılı ce kederli ailesine de sabırlar diliyorum. Şehit ve yaralı polisimiz olmak üzere tüm polislerimiz orada kahramanca bir mücadele gerçekleştirdiler. Teröristlerin keleşle gerçekleştirdiği saldırıya kahraman polisimiz basit bir tabanca ile karşılık verdi ve teröristleri etkisiz hale getirmeyi başardı. Bu polis arkadaşlarımızın nasıl bir kahraman olduklarını ve almış oldukları eğitimin başarılı olmasını ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

CHP halen teröristin arkasında!

“CHP saldırganlardan birini gazeteci olarak savundu. Gazeteci olup hapiste yatanlar var. Biz bu duruma olumlu yaklaşmıyoruz. Çantasında fotoğraf makinesi, kamera, kayıt cihazı bulunduğunu yazmışlar. Kamera taşıdığını söyledikleri sırt çantasından keleş çıkararak bizim polisimize saldırıyor. Olabilir mi böyle bir şey?”

Sosyal konut projesi

Sayın Kılıçdaoğlu’nun böyle bir ihtiyacı mı var? Garanti istediğine göre böyle bir ihtiyacı var galiba. Gelsin başvurusunu yapsın, uygun bir konut mutlaka çıkacaktır. Biz bugüne kadar 1 milyon 250 bin TOKİ olarak konut yaptık. Bu alanda ilk kez bir proje gerçekleştirmiyoruz. Geçen gün Esenler’de konut dağıtımı yaptık. Orada bir eve misafir olduk, yüzlerindeki mutluluk ve huzuru gördük. Siyaset dürüstlüğün kendisidir. Bu şekilde enine boyuna aklına ne geliyorsa dile getirmek değil. Biz attığımız adımla tarihi yeniden yazıyoruz. Gençlerimizin başvurusu 1 milyon 715 bin. 5 milyona dayanan müraacat var. Gençler bile Bay Kemal’den daha iyi anlamış durumun ehemmiyetini.

Projelerimizde ilk kazma işlemini 25 Ekim’de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Derdimiz, Türkiye’nin dört bir yanında hangi bölgede konut yapımına başlayacaksak, hepsinde aynı anda temelleri atıp, bu işi başlatalım istiyoruz en kısa zamanda da kura tarihlerini açıklayacağız.

Başa dön tuşu