Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, üzerine düşeni yapmaya devam edecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden Gazze’deki insani duruma dair kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin insani krizde üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini belirtti.

Gazze’deki İnsani Duruma Dikkat Çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’ye yönelik yoğun bombardımanı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sivil yaşam alanlarının bombalanması ve sivillerin katledilmesini kınayan Erdoğan, “Türkiye, masum canların zarar görmemesi adına ne gerekiyorsa yapacaktır” dedi.

Zulümle Âbâd Olunmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’ye yönelik artan saldırıların daha fazla acı ve ölüme neden olacağını belirterek, “Güvenlik, sivilleri katlederek ya da kamu binalarını bombalayarak sağlanamaz” ifadesini kullandı. Erdoğan, bu saldırıların bölgede daha büyük bir krize yol açacağının altını çizdi.

Bölgenin Bir An Önce Kurtarılması Çağrısı

Erdoğan, İsrail yönetiminin bölge dışı aktörlerin kışkırtmalarıyla hareket ettiğine işaret ederek, bu tutumunun sonlandırılması gerektiğini vurguladı. Batılı ülkelerin ve medyanın bu saldırıları desteklemesini eleştiren Erdoğan, tüm devletleri ve uluslararası kuruluşları Gazze’de insani bir ateşkesin tesis edilmesi için destek olmaya çağırdı.

Kalıcı İstikrar Vurgusu

Erdoğan, bölgede kalıcı istikrarın sağlanabilmesi için herkesin emniyetini garantileyen yeni mekanizmalara ihtiyaç olduğunu belirtti ve bu doğrultuda adımların atılması gerektiğini ifade etti.

 

Başa dön tuşu