Güncel

Cübbeli Ahmet Hoca benzin ve motorin zamlarını eleştirdi

Cübbeli Ahmet hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü yaptığı son sohbetinde cemaatin az olmasını sürekli yükselen akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olduğunu söylerken benzin ve mazot fiyatlarına gelen zamlara tepki gösterdi.

Cübbeli Ahmet Hoca zaman zaman yaptığı açıklamalar ile gündeme gelirken son sohbetinde durdurulamayan benzin ve mazot fiyatlarına gelen zamlara tepki gösterdi. Akaryakıt fiyatlarının hemen hemen her gün değiştiği ülkemizde Motorin ve Benzin fiyatlarına gelen zamları eleştirenler kervanına Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’de katıldı.

Yaptığı sohbetleri Youtube hesabından paylaşan Cübbeli Ahmet Hoca açıklamaları ve bazı konuşmaları ile fenomene dönüşürken ara ara çıkışları ile tanınmaktadır. Son olarak paylaştığı sohbet videosunda akaryakıt fiyatlarına gelen zamlara ilişkin eleştirisini sohbete katılanların aracıyla gelmesi durumunda 100 lira benzin yaktığı için eskisi gibi sohbetlerin dolup taşmadığını söyledi.

cubbeli.jpg

CÜBBELİ AHMET HOCA AKARYAKIT ZAMLARINI ELEŞTİRDİ

Dolar kurunda yaşanan dalgalanma ile birlikte hızla artarak 30 liraya kadar yükselen Benzin ve Motorin fiyatlarına tepki çekmek amacıyla “Eskisi gibi gelmeler gitmeler zorlaştı. Yollara gitmek gelmek pahalılaştı.” dedi.

Artan benzin fiyatlarına dikkati çeken Cübbeli Ahmet, “Adam sohbete gelse gitse benzin 100 lira olmuş. Bir gidiş bir geliş her dakika değişiyor. Nereden gelecek?” ifadelerini kullandı.

“Millet otobüs, minibüs tutuyordu”

Geçmişte sohbetlerine katılan insan sayısının daha fazla olduğunu da söyleyen Cübbeli Ahmet, şu şekilde konuştu:

“Eskiden yüz binler geliyordu. Millet otobüs, minibüs tutuyordu, yolda köfte ısmarlıyordu. Şu anda nasıl yapacak? Benzini koyup, şuraya gelecek hali kalmamış.”

Başa dön tuşu