Güncel

Çok Beklenen Recep İvedik 7’den İlk Görüntüler Yayınlandı

Şahan Gökbakar’ın merakla beklenen Recep İvedik serisinin devam filminin ilk görselleri hayranlarıyla buluştu. Şahan Gökbakar filmin setinden ilk fotoğrafları sosyal medya hesabında yayınladı. Fotoğrafların yanı sıra Gökbakar, film hakkında birkaç ayrıntı verdi. Filmin çekimlerinde yarıya gelinmiş. Ayrıca film, sonbahar aylarında dijital dizi platformu olan Disney+’ta gösterime girecektir.

Serinin yeni filminde, Öznur Serçeler, Murat Ergür, İrfan Kangı, Eray Türk ve Nurullah Çelebi yer alıyor. Sonbaharda yayınlanacak olan yeni filmde, Recep İvedik’in yaşadığı bunalımın ardından arkadaşı Nurullah ile birlikte babaannesinden kendisine miras kalan köy evine yerleşmesi ele alınacaktır. Köye vardığı anda da aslında köyün tehlikede olduğunun farkına varır. Köydeki her şeye zarar verecek olan bir projenin yapılmak üzere olduğunu öğrenen Recep İvedik, bu durumu engellemek ister. Bu nedenle de köy halkını bir araya getirerek bir maceraya atılır.

Recep İvedik Filmleri

Şahan Gökbakar’ın Dikkat Şahan Çıkabilir isimli televizyon programındaki skeçlerden biri olan Recep İvedik, büyük ilgiyle izlenmiştir. Bunun üzerine Şahan Gökbakar, bu karaktere bir film yapmaya karar verir. Şubat 2008’de vizyona giren Recep İvedik filmi vizyona girdiği ilk üç günde Türkiye’de en çok izlenen ikinci film sırasına yerleşmiştir. Filmin konusu ise, mahallesinde kendi yarattığı dünyasında yaşayan Recep İvedik’in yolda bulduğu bir cüzdanla atıldığı macera oluşturur.

Recep İvedik yolda bulduğu cüzdanın, Antalya’da bir otelin sahibinin olduğunu öğrenince cüzdanı sahibine ulaştırma planı yapar. Ancak planı sandığı kadar kolay işlemeyecektir. Yol boyunca birçok sorunla karşılaşan Recep İvedik, sorunları kendi yoluyla çözmeye çalışırken ortaya komik görüntüler çıkarmaktadır. En sonunda vardığı Antalya’da cüzdanı teslim etse de cüzdanın sahibinin otelde kalma teklifiyle karşılaşır. Bu teklifi ise otelde çocukluk aşkını görmesi üzerine kabul eder.

Bunun üzerine otel macerası başlar. Serinin ilk filmi Türkiye’de rekorlara imza atmasının ardından devam filmi istekleri artmıştır. Bunun üzerine 2009 yılında babaannesini mutlu etmek üzere iş bulmaya ve evlenmeye çalışan Recep İvedik’in anlatıldığı film çekilmiştir. Gişede elde ettiği başarıları sonucunda da günümüze kadar altı adet Recep İvedik filmi yapılmıştır. Son filmi ise 2019 yılında vizyona girmiştir. Yedinci filmi yapım aşamasındadır.

Şahan Gökbakar Kimdir?

Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 İzmir doğumludur. Okul hayatına Ankara’da başlayan Gökbakar, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olarak üniversite eğitimini tamamlamıştır. Mezun olmasının ardından da İstanbul’a yerleşerek çeşitli reklam seçmelerine katılmıştır. Gökbakar’ı ekranlarda ilk gördüğümüz proje ise Zıbın isimli program olmuştur. 2003 yılbaşı programında TV8 ekranlarında reklamlarla dalga geçerek hazırladığı komedi programı oyuncuya diğer kapıları açmıştır. TRT1’de pazar günleri yayınlanan 7.Gün programında sunuculuk yapma deneyimini elde etmiştir.
Canlı yayınlanan bu programdan önce ise Kamil Güleri’in sunduğu Zoka isimli gizli kamera konseptine sahip yarışma programında oyunculuk yapmıştır. Yarattığı tiplemeleri ile adından söz ettirdiği programı Dikkat Şahan Çıkabilir’i de Zoka’dan sonra TV8’de ekrana gelmiştir. Bu programda Recep İvedik, Küçük Oskar, Bülent Binbaş gibi tiplemeler yoğun ilgi görmüştür. 2008 yılında da kendisine gelen talepleri görmezden gelmeyerek Recep İvedik filmini yapmıştır.

Bu film, Şahan Gökbakar’ın kariyerinde bir kırılma noktası yaratmıştır. Çünkü film, Türkiye’de en çok izlenen filmlerden biri olma başarısını elde etmiştir. Şahan Gökbakar, özel hayatında ise sakin bir hayat sürmeyi tercih etmiştir. 2015 yılında evlendiği Selin Ortaçlı ile Deniz Efe adında bir oğlu ve Ela isminde bir kızları vardır.

Başa dön tuşu