Sağlık

Çok az kişi biliyor! Kadın kot pantolonlarının cepleri neden küçük

Kot pantolonlarda yalnızca, kadın cinsiyeti bir ayrım karakterize eder: cepler. Bunlar erkeklerinkinden önemli ölçüde daha küçüktür. İşte bu yüzden kadın kot pantolonlarının cepleri erkeklerinkinden daha küçük, çok az kişi biliyor

Bir zamanlar işçiler ve kovboyların ayrıcalığı iken, şimdi kadınlar dahil herkes kot pantolon giyiyor. Yalnızca, kadınsı cinsiyeti bir ayrım karakterize eder: cepler. Bunlar erkeklerinkinden önemli ölçüde daha küçüktür. Bir giyim tasarımcısı konuyu araştırdı ve bu tuhaflığın arkasındaki nedeni ortaya çıkardı. Peki Kadın kot pantolonlarının cepleri erkeklerinkinden neden daha küçük

Soruyu zaten kendinize sormuş olabilirsiniz. Ve iyi bir nedenle, gizem kadın kot pantolonlarının ceplerinin erkeklerinkinden daha küçük olduğu gerçeğine bağlı. Bir giyim uzmanı bu özelliğin arkasındaki nedeni açıklıyor.

poche-arriere-jean-femme.jpg

Kadınların kot cepleri neden erkeklerinkinden neden daha küçük?

Tasarımcı, bu soruyu yanıtlamak için öncelikle kot pantolonun dünyanın en popüler ürünlerinden biri haline geldiğine dikkat çekiyor. Gardırobunda bu parçaya sahip olmayan birini bulmak zor. Bu ayrıntıya dikkat etmiş olabilirsiniz ama kot pantolonun kadın ve erkek versiyonu arasında büyük bir fark var: cep boyutu.

Başka bir deyişle, kadınların cepleri erkeklerinkinden daha küçüktür. Bu farklılığın nedenini, alanında 10 yıllık deneyime sahip bir giyim tasarımcısı olan Emily Keller açıklıyor.

Kadınların ceplerinin daha küçük olması, üretimlerinde kullanılan hammaddeyi koruma arzusuyla bağlantılıdır. Bu arada, erkek bölümündeki bir ürün, cep telefonunu, cüzdanını, anahtarlarını ve hatta nakit paralarını kolayca koyabilecekleri ceplerden yararlanıyor. Emily, bu farkın esas olarak ekonomik olduğunu açıkladı.

Yoğun talep, üreticilerin artık pratik ve kaliteli giysiler üretmemesine neden oluyor. Şirketler böylece bu detaydan vazgeçerlerse daha fazla kar elde ederler ve bu da kadının üzerinde sıklıkla bir el çantası olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Giyim tasarımcısı; “Giysilerin fabrikada büyük miktarlarda üretilmesi gibi basit bir nedenden dolayı, üreticiler, konu kadınlara geldiğinde üzerinizde nesneleri tutmaya adanmış kot pantolonların bu kısmından vazgeçmeyi seçiyor. Şirketler bunu eklemeyi bıraktıklarında daha fazla kar elde ediyor” diye açıkladı.

kot.jpg

Kadın silüetine uyum sağlamak için

Bazı firmalar kadın kot pantolonlarında bacaklarda bozuk bir görüntü olmaması için cep yapmamaktadır. Günümüzün kot pantolonları kadın formuna mükemmel şekilde uyacak şekilde yapılmıştır ve bir cep için eklenen malzeme bu silüeti alışılmadık hale getirir.

“Günümüz kadın kotları kadın vücuduna tam oturacak şekilde üretildiğinden, cep yapmak için eklenen ekstra malzeme oldukça dikkat çekici hale gelecektir. The Sun’a göre Emily, kot pantolonunuzun ceplerine bir şey koymak isteseniz bile, bu pantolonlar kalıptan dolayı hala uyuyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu