Ekonomi

Çin’den büyük hamle! Benzin ve motorin için dev zam beklentisi

Akaryakıta üst üste gelen zamların ardından Çin’den vatandaşı indirim konusunda umutlandıracak bir hamle geldi! konu ile ilgili tüm detaylar…

Türkiye ve tüm dünya genelinde en çok araştırılan ve takip edilen konuların başında akaryakıt fiyatları yer alıyor. Sürekli değişkenlik gösteren döviz kurlarından dolayı akaryakıt sektöründe de nerdeyse her gün dalgalanmalara şahit oluyoruz. Ancak son zamanlarda üst üste gelen zam haberlerinin ardından bir indirim beklentisinin oluşması vatandaşı oldukça umutlandırdı.

Haftaya düşüş ile başladı

Brent petrol fiyatları geçtiğimiz haftalarda oldukça yükselerek 98 doların da üzerine çıkmıştı. Yaşanan bu artışın ardından vatandaş alışılmış çaresizliğe bürünerek yeni zam haberinin gelmesini beklemeye başladı. Ancak 7 Kasım itibari ile yeni haftaya yüzde 1 oranında bir düşüş yaşayarak giriş yapan brent petrol fiyatı vatandaşın yüzünü biraz da olsa güldürmeye yetti.

Akaryakıt sektörü üzerinde dalgalanmaya sebep olan bir diğer etmen de Dolar/TL kuru. Doların 7 Kasım itibari ile yeni haftaya 18,60 TL’den giriş yapması akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ettirdi. Peki LPG’nin, benzinin, motorinin güncel fiyatı ne kadar?

LPG

İstanbul’da 10 lira 80 kuruş,

Ankara’da 10 lira 79 kuruş ve

İzmir’de de 10 lira 54 kuruştan işlem görmektedir.

Motorin

İstanbul’da 26 lira 37 kuruş, Ankara’da 26 lira 50 kuruş ve

İzmir’de 26 lira 52 kuruştan işlem görmektedir.

Benzin

İstanbul’da 22 lira 68 kuruş,

Ankara’da 22 lira 85 kuruş ve

İzmir’de ise 22 lira 84 kuruştan işlem görmektedir.

Başa dön tuşu