Güncel

CHP’li Yevimli: Özel’in seçilmesine partililerimiz olumlu reaksiyon verdi

CHP Karaburun Belediye Başkanı adayı Kazım Yevimli, Özgür Özel’in CHP 38. Kurultay Başkanlığı’na seçilmesinin üzerinden henüz birkaç gün geçmesine rağmen partililerin tepkisinin son derece olumlu olduğunu belirtti.

İZMİR (İGFA) -CHP’nin 38. Kurultayını değerlendiren 28. Dönem İzmir Milletvekili Adayı ve Karaburun Belediye Başkanı Adayı Kazım Yevimli, partide değişim ve dönüşümü Özel’in başlattığını belirtti.

Özel ile CHP’nin yerel seçimlerde özellikle 3 büyük ilde önemli başarılar elde edeceğini düşündüğünü belirten Yevimli, “Özgür Özel’in yeni genel başkanımız olması, genelge nedeniyle kaybettiğimiz heyecanı geri getirdi. CHP seçmeninin seçimi. Sürekli sahada olan bir siyasetçi olarak vatandaşlarımızın bu kadar kısa sürede tepkisinin son derece olumlu olduğunu gözlemledim. Özel ve ekibinin önümüzdeki günlerde başlayacak temposuyla yerel seçimlerde büyük başarılar elde edeceğimizi şimdiden öngörebiliyoruz” dedi.

Kurultayda tam bir demokrasi şöleni yaşandığını ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan CHP’nin 38. Kurultayı’nın tüm siyasi partilere örnek olacağını belirten Yevimli, “Her iki aday da çok yarıştı. Başkanlık yarışında da iyiydi ve 8. Başkanımız Özgür Özeldi. Kendisini tebrik ediyor, görevinde yürekten başarılar diliyorum. Biz o gün onlara desteğimizi sunduk. Daha sonra kendisini İzmir programında ağırladık. Biz de kendisini yüz yüze tebrik ettik. Sayın Özel’i uzun yıllardır tanıyorum. Partimiz için yaptığı çalışmalara şahit oldum. Liyakate önem veren, siyaseti çok iyi bilen, bildiklerini aktarma konusunda büyük liyakat sahibi, donanımlı bir siyasetçidir. Bu bakımdan bu görevi başarıyla yerine getireceğini çok iyi biliyorum. “Başarılar diliyorum” dedi.

ALANDA GÖZLEM YAPABİLİYORUZ

Özgür Özel’in başkan seçilmesinin kendisini kısa sürede sahada hissettirdiğini belirten Yevimli, “Ben ve ekibim her zaman sahadayız. Partimiz için sürekli yoğun çalışıyoruz, hatta bazen ailemizi bile çok az görebiliyoruz. Size şunu söylemem gerekiyor; Özel’in seçilmesine birkaç gün kalmış olsa da kendini hemen sahada hissettirdi. Genel seçimler nedeniyle kaybettiğimiz heyecan yeniden geri geldi. Biz seçmenlerden hoşnutsuzduk, onlar zaten partimize dönmüş durumdalar. Özel’in seçilmesine partililerimizin tepkisi son derece olumlu. Gittiğimiz her yere onun selamlarını iletiyor, partililerimiz arasındaki aidiyet duygusunu pekiştiriyoruz. “Önümüzdeki günlerde Özel ve ekibinin seçim temposuna girmesiyle yerel seçimlerde çok başarılı sonuçlar alacağımızı rahatlıkla tahmin edebiliriz” dedi.

Özel’in kongre gecesi yerel seçim çalışmalarına başladığını hatırlatan Yevimli, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de mücadelemizi sürdüreceğiz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Sayın Özel’in liderliğinde yerel seçimlere gireceğiz. Ben ve ekibim uzun süredir Karaburun’da yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Ben yola çıkan ilk adaylardan biriyim. Yaşadığım ilçenin sorunlarına %100 hakimim. Geçtiğimiz günlerde 100 projemi kamuoyuna duyurdum. Karaburunlular da verdiğimiz emeği görüyor. Gittiğimiz her yerde tanınıyoruz. Her mahallede, her köyde tanınmak, gösterdiğimiz emeği görmek motivasyonumuzu artırıyor. Bundan sonra da adaylık için çalışmalarımı sürdüreceğim. Liyakata önem veren, çalışmayı iyi bilen bir başkanımız var. Kredi onlara ve merkezimize gidecek. “Kamuoyunda tepkimi mutlaka görecekler” dedi.

Başa dön tuşu