Güncel

CHP Melikgazi’den ‘Atatürksüz hutbeye’ eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, Cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün anılmamasına büyük tepki gösterdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Dün saat 09.05’te Cumhuriyet Meydanı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma törenine katılan ve ardından yönetimiyle Andımız ve Gençliğe Hitabı içeren broşürler dağıtan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Melikgazi İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, Gazi’nin Cuma hutbesini verdi. Mustafa Kemal ATATÜRK. Şöhreti anılmadığında ise şu ifadeleri kullandı: “Evrensel Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mart 1924’te laiklik ilkesine dayanarak Diyanet İşleri Başkanlığını kurdu. Dini özgürce yaşamak, vatandaşlara doğru bilgileri aktarmak ve Müslüman Türk halkına hizmet etmek amacıyla kurulan Cumhurbaşkanlığı, bugün yayınladığı hutbede Türkiye’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmadı ve anısına saygı göstermedi.

Diyanet İşleri, alışkanlık haline getirdiği bu saygısızlık ve hatadan derhal dönmeli, vatanımızı ve bayrağımızı borçlu olduğumuz kurucu önderimiz büyük Atatürk’ü yok saymaktan vazgeçmelidir. Bugünkü konumunu Atatürk’e borçlu olanlar, onu ve ilkelerini görmezden gelmeye çalışsalar da biz, Atatürk, Atatürk’ün ilke ve inkılâplarının izinde yürüyecek, ülkemizi aydınlık bir geleceğe yeniden kavuşturmak için mücadele etmeye devam edeceğiz!”

Başa dön tuşu