Güncel

CHP Kayseri Ata’sını unutmadı

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anıldı. CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, ‘Kurucu Önder Atatürk’ün ilke ve inkılâplarından taviz vermeden yürüyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz’ dedi ve ekledi: ‘Atamızın bıraktığı emanetlere yaşadığımız sürece sahip çıkacağız.’

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, 100 yılın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılalı 85 yıl oldu ama ona olan saygı, sevgi ve minnet hiç azalmadı, hatta arttı. daha çok son yıllardaki siyasi gelgitlerden dolayı.

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Ata’yı çeşitli anma etkinliklerinde andıklarını belirterek, şunları söyledi: “Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir gün değil her gün anılan bir insandır. Olgunlaşan kurucu lider. Yaptığı çalışmalarla Türk milletini kısa sürede ayağa kaldıran, sadece ülkemizde değil tüm dünya devletlerine örnek olmuş, özellikle Ortadoğu ülkelerinde ve yaptığı devrimlerle adeta bir ‘idol’ olmuştur. 100 yıldır konuşuluyor, günümüzde siyasi iktidarların iniş çıkışları nedeniyle ona olan sevgi ve saygı daha da artmış ve bir aşk seline dönüşmüştür. Gerçi buna gölge düşürenler de olmuştur. Bugünkü anma törenlerinde çeşitli bahaneler öne sürülerek ciddiye alınmamış, gökler ve yer Atatürk sevgisiyle inlemişti. 10 Kasım 1938’de vefat eden Cumhuriyetimizin kurucusunun, “İki eserim var, birincisi; Türkiye Cumhuriyeti, ikincisi ise Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözü bizim için her zaman bir yol haritası olmuştur. “Bu yolda devam ediyor ve onun geride bıraktığı hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizi, şehrimizi, kendisinden ve destekçilerinden başkasını umursamayan mevcut iktidara gereken dersi vermek, mazlumları refah düzeyine ulaştırmak için daha çok çalışmalıdır. Kırgınlığı, kırgınlığı bir kenara bırakıp insanımızı daha doğrusu en iyi seviyeye getirmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Günün anlam ve anlayış günü olduğunu belirten CHP Kayseri İl Başkanı Keskin, “Bugün özel bir gün, siyasete girmek doğru değil ama mesajımızı ve milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek boynumuzun borcudur” dedi. Bu birleştirici günlerde insanlar. Atamıza layık olabilmek için bir yerine beş tane çalışmak ve Ulu Önderimizin hedefine ulaşmak, onun bize bıraktığı mirasa saygıdır. Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha saygı, sevgi ve şükranla anıyor, teşkilatım ve yönetimlerimiz adına bu yolda kararlılıkla yürüyeceğimizi tüm Kayseri halkına duyuruyorum.”

Başa dön tuşu