Güncel

CHP Genel Başkanı Özel’e Menderes’ten sürpriz ziyaretçi

CHP’nin 38. kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışan Özgür Özel, 812 oy alarak CHP’nin 8’inci genel başkanı oldu. Seçimin ardından İzmir ve Manisa’yı ziyaret eden Özel, yoğun destek ve coşkuyla karşılandı.

İZMİR (İGFA) – CHP Özgür Özel, seçimin ardından ilk olarak İzmir ve Manisa’yı ziyaret etti.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda binlerce partili tarafından karşılanan Özel, partililerin arasından geçerek programına devam etmek için büyük çaba harcadı. Davul, zurna ve meşaleler eşliğinde karadan Manisa’ya gitti.

Öte yandan karşılamaya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başta olmak üzere tüm CHP ilçe başkanları ve CHP ilçe belediye başkan adayları da katıldı. Menderes Belediye Başkanı Adayı İsmail Karabel, Özel’e havalimanından Manisa’daki toplantısına kadar eşlik etti.

Manisa il merkezinde gerçekleşen toplantının ardından Özgür Özel ile kısa bir sohbet etme fırsatı bulan Menderes Belediye Başkanı adayı İsmail Karabel, “Sayın Başkanım, sizi CHP başkanlığı adına tebrik ediyor, ayrıca bilginize sunuyorum. Menderes Belediye Başkanı adayı olduğumu, CHP ilçe ve il teşkilatlarıyla koordineli olarak çalıştığımı belirterek, “Yerel seçimlerden galip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Karabel’in bu cümlesinin ardından Özgür Özel, “Yerel seçim hazırlıklarını yapıyoruz. Tebrikleriniz için teşekkürler. “Menderes Belediye Başkanı adaylığınızda size ve diğer ilçelerdeki tüm dostlarımıza başarılar diliyorum.” söz konusu.

CHP’nin yeni genel başkanı, yerel seçim çalışmaları yapmak ve tebrikleri kabul etmek üzere Manisa ziyaretlerine devam etti.

Başa dön tuşu