Güncel

CHP Bursa’dan kurultay ve Bozbey değerlendirmesi

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, iki adayla kurultayda demokrasi şöleninin nasıl yapıldığını tüm Türkiye’ye gösterdiklerini belirtti. Yeşiltaş, Mustafa Bozbey’in Bursa’daki adaylığına ilişkin iddialara da açıklık getirdi.

BURSA (İGFA) – CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, 38. Olağan Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özgür Özel önderliğinde yeni bir süreç başlattıklarını belirten Başkan Yeşiltaş, “Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde yerel seçimlerde iddialıyız. “Mustafa Bozbey’le Bursa’yı kazanacağız” dedi.

İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan CHP’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünde düzenlenen kurultayda Bursa il teşkilatının demokrasiye inanarak ortaya çıktığını vurgulayarak, tüm delegelerin serbestçe oy kullandığını belirtti. “Kimse müdahale etmedi” diyen Yeşiltaş, “Çünkü delegeleri belirlerken örgütün iradesini yansıttık. Başta ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve gençlerimiz olmak üzere teşkilatımızı temsil eden isimleri delege olarak seçtik. Bu nedenle her delegemiz kendi teşkilatlarına danışarak oylarını kullanıyor. Örgütün iradesi sandıklara yansıdı. Artık kongre gündeminden çıkmamız gerekiyor. Havuz medyası zaten aylardır gündemini CHP kurultayı üzerinden belirlemeye çalışıyordu. Ülkenin asıl sorunları dağ gibi birikmiştir. İktidar bu sorunları çözmeye çalışmak yerine sadece CHP’den bahsetti. Artık asıl gündeme odaklanılmalıdır. İnsanlar geçim sıkıntısı yaşıyor. Bursa’nın yönetilemez sorunları var. Gerçek gündem budur. “Bunları konuşmamız lazım.” dedi.

ADAYIMIZ MUSTAFA BOZBEY

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde iddialı olduklarını belirten Başkan Yeşiltaş, vatandaşların CHP’den çok umutlu olduklarını ve örgüt olarak hazır olduklarını söyledi.

“Önce yerelde, sonra Türkiye genelinde iktidara gelecek ve güzel günleri hep birlikte göreceğiz” diyen Yeşiltaş, Bozbey ile ilgili yerel söylemlere açıklık getirdi.

Yeşiltaş, “Son zamanlarda basında bazı söylentileri üzülerek duyuyoruz. Bunu açıkça açıklıyorum. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey. Genel Başkanımız Özgür Özel de seçildiği gün katıldığı canlı yayında şunu vurguladı, Bursa için aday anlaşması olduğunu ve kazandığımız şehirler arasına ekleyeceğimiz ilk yerin burası olduğunu söyledi. Burada ortak adaydan kastedilen Mustafa Bozbey’dir. Çünkü Mustafa Bozbey’in sokakta büyük tepkisi var. İnsanlar Mustafa Bozbey’i Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor. Parti olarak görevimiz vatandaşın isteklerini yerine getirmektir. “Bursa’nın sosyal belediyecilikle 2024’te buluştuğunu göreceksiniz.” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş da adalet yürüyüşünün mimarı eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na partiye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu