Güncel

Çayırova Millet Bahçesi şekilleniyor

Çayırova’nın yeni cazibe merkezlerinden biri olacak Çayırova Millet Bahçesi’nde çalışmalar sürüyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kentin dört bir yanına inşa ettiği millet bahçeleriyle vatandaşların hayatına değer katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda inşaatı devam eden Çayırova Millet Bahçesi 70 bin metrekarelik alanda vatandaşlara hizmet verecek.

RESTORAN BİNASINDA İNCE İŞÇİLİK

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma kapsamında millet bahçesindeki bisiklet yolunun betonu dökülerek bordürleri döşeniyor. Kahvehane binasında sıva, seramik, asma tavan gibi ince işçilikler yapılırken, bu binanın aydınlatma işleri ve dış cephe imalatları da devam ediyor. Kafeterya binasında cephe çelik imalatları ve kafeterya servis yolu tamamlanırken, mekanik ve elektrik işleri de kısa sürede tamamlanacak. Ayrıca bölgede sulama hattı döşeme çalışmaları da yapılıyor. 1.200 metrekarelik kaykay parkurunun beton dökümü tamamlanmış olup, kısa sürede boya çalışmalarına başlanacak.

MİLLİ BAHÇEDE NELER OLACAK?

Çayırova’nın çehresini değiştirecek Millet Bahçesi projesinde 125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanı, bin 200 metrekare kaykay yer alacak. parkuru, 250 metrekare gül bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 55 bin metrekare bahçesi bulunuyor. metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları.

Başa dön tuşu