Güncel

Çarşafınızın altına sabun koyarsanız bin bir derde deva oluyor

Dr. Mehmet Öz’ün yastık altı sabun tavsiyesiyle gündeme gelen bu yöntem, eski zamanlardan gelen rahatlama sırrını gün yüzüne çıkarıyor. Eşek ve bıttım sabunu gibi doğal sabunların sağlık üzerindeki olumlu etkileri tekrar hatırlanıyor.

Doktorlar her gün birbirinden farklı sağlık önerileriyle gündeme geliyor. Bu kez, ABD’de popüler bir televizyon programına katılan Dr. Mehmet Öz’ün yastığın altına konulması önerilen sabun tavsiyesi konuşuluyor.

Yastık Altındaki Sırrın Kaynağı: Sabun

Dr. Mehmet Öz, “Biliyorum bu biraz tuhaf gelebilir ama eskiden bu yöntemle insanlar daha huzurlu bir uykuya dalardı. Lavanta veya herhangi bir sabun kalıbının yastığın altına konulmasıyla rahatlama etkisi gösteriyor. Bu, gerçekten işe yarıyor.” şeklinde konuştu.

Peki Hangi Sabunları Kullanmalıyız?

Eşek Sabunu:

Zengin vitamin ve mineral içeriğiyle dikkat çeken eşek sabunu, cilt sorunlarına karşı oldukça etkili. Cildinizi besler, nemlendirir ve gençleştirir. Özellikle yaşlanma belirtilerine, cilt lekelerine ve ciltteki kararmalara karşı koruma sağlar. Eşek sütü sabununu cildinizi köpürterek uygulayıp, ardından bol su ile yıkamanız önerilir.

Bıttım Sabunu:

Doğal içerikleriyle bilinen bıttım sabunu, özellikle deri hastalıklarına karşı tercih ediliyor. Menengiç yağı ve yabanı fıstık yağının birleşimi ile hazırlanan bu sabun, antiseptik özellikleri sayesinde cilt hastalıklarına iyi gelirken, saç sağlığını da destekliyor.

Başa dön tuşu