Sağlık

Canan Karatay’dan uykuda kilo verdiren müthiş yöntem!

Yattığınız yerden bırakın vücudunuz çalışsın! Yaptığı her açıklama ve önerinin ardından gündem olan Canan Karatay, kilo vermek isteyenler için uykuda kilo verebilmeyi sağlayacak bir yöntemi açıkladı. İşte Canan Karatay’dan herkesin hayali olan yatarak kilo verebilmenin püf noktasını açıkladı.

Hafif diyetler ve gıdalar son dönemlerde oldukça popüler. Fakat Prof. Dr. Canan Karatay bu gıdaları oldukça sağlıksız buluyor. Çünkü onun savunduğu görüşe göre bu gıdalar kanseri tetikliyor.

Canan Karatay’dan uyku açıklaması

Sağlıklı bir hayat ile ilgili açıklamalarıyla sıkça gündemlerde yer edinen Prof. Dr. Canan Karatay, uykuda kilo verebileceğini dile getirdi. Karatay, yemekten 4-5 saat sonra devreye giren leptin ismi verilen hormonun, yağları yaktığını ifade etti. Karatay, bu hormonun depolanmış yağları kan şekerine dönüştürerek gerekli enerjiyi sağladığını ifade etti.

8’den sonra yemekten uzak durun

Leptin hormonu sabah 02-05 saatleri arasında en yüksek düzeyde salgılanmaktadır. Fakat bu salınımın gerçeğe dönüşmesi için akşam saat 8’den sonra yemek yeme işleminin durması gerek. Yemek yemenin insilün hormonunu salgılayarak yağları depo ettiğini vurgulayan Canan Karatay, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda;

Leptin hormonu yediğiniz besinleri enerjiye çevirir. Bu hormon ise en fazla saat 2 ile 4 arası salgılanmaktadır. Buna göre akşam saat 8’den sonra hiçbir şey tüketilmezse gece yarısı leptin hormonu ortaya çıkıyor ve kalçalar ile göbekteki yağları eritiyor.

Sadece yiyeceklere değil, içeceklere de dikkat etmek gerek!

Son senelerde hızla artan ve her besin maddesine uygulanan diyet yapıcı ürünler sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Canan Karatay, aspartam kullanılan diyet içeceklerin vücuda girdiğinde ısındığını, sonrasında da sahte alkol yapımında kullanılan metionin ve metanol denilen maddeye dönüştüğünü anlattı.

Light ürünler kanser riski taşıyor

Canan Karatay, light olarak adlandırılan içeceklerin içindeki aspartam maddesinin şeker hastalığı ve kanser riski taşıdığı dile getirdi. Bunun yanı sıra mısır şurubunda bulunan fruktozun en tehlikeli şeker olduğunu belirten Karatay, şeker kanser hücrelerini besler, şeklinde konuştu.

D vitaminini eksik etmeyin

Canan Karatay, ayrıca D vitami eksikliği olan bir bireyin zayıflamasının kesinlikle mümkün olmadığını dile getirdi. D vitaminin vücutta bulunan en doğal ve en güçlü antioksidan olduğunu vurgulayan Karatay, bu vitaminin alınmaması halinde kilo verilemeyeceğine özellikle dikkat çekti. Süt ürünleri, yumurta, ton balığı, tereyağı ve yulaf ezmesinde bulunan D vitaminin, en önemli kaynağının ise güneş ışığı olduğu bilinen bir gerçek.

 

Başa dön tuşu