Magazin

Camdaki Kız Dizisinin Sezon Finalinde Neler Yaşandı?

Geçtiğimiz Perşembe akşamı yayınlanan sezon finali bölümünde Camdaki Kız dizisinde sevenlerini şaşırtan gelişmeler yaşandı. Oldukça heyecanlı ilerleyen bölüm hem ABC hem de AB kategorilerinde zirvede yer aldı.

47.bölümü dizinin sevenleri tarafından merakla izlendi. Bölüm, Nalan’ın Cana’nın Sedat’tan hamile olmasını öğrenmesiyle başladı. Sinirle Cana’nın evine giden Nalan, gerçekleri öğrenmeyi ümit etti. Ancak yaşadıkları konağa döndüğünde ailesi gerçekleri inkâr etmeyi sürdürdü.

Duyduklarından emin olsa da Nalan, gerçekleri öğrenemedi. Pervin tarafında ise olaylar durulmadı. Pervin, düğünden 1 saat önce Rafet’i yanına çağırarak Gülcihan ile ilgili gerçekleri anlattı. Cavit ve Gülcihan’ın eskiden sözlü olduklarını öğrenen Rafet, şaşkına uğradı. Ancak bölümün dikkat çeken bir diğer olayı düğünde yaşandı.
Muzo, Pera ile bütün sorunları geride bırakıp mutlu bir evliliğe adım atmayı hedeflemişti.

Ancak işler sandığı gibi gitmedi. Pera, annesinin isteğini yerine getirerek Muzo’yu düğün günü terk etti. Yaşadığı yıkım sonrası Muzo’yu nasıl bir hayatın beklediği yeni sezonda merak edilenler arasında yer alıyor. Ayrıca 47. bölümde Nalan ve Hayri tarafındaki gelişmeler büyük şaşkınlık yarattı. Nalan ve Hayri’nin yakınlaşması ve bu yakınlaşmayı birinin görmesi ekran başındakilerde merak uyandırdı. Yeni sezona pek çok konu bırakan dizi, sevenlerini sabırsızlandırdı.

Camdaki Kız Dizisi Konusu

Camdaki Kız, ilk bölümü 8 Nisan 2021’de Kanal D ekranlarında yayınlanan psikoloji ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli romanından uyarlanmış ve yönetmenliğini Nadim Güç yapmıştır. Dizinin konusunu gerçek yaşanmış olayların oluşturması ilk bölümünden itibaren büyük dikkat çekmiştir. Dizi, Nalan ismindeki kızın hayatını anlatmaktadır. Nalan, güzelliğiyle dikkat çeken, zeki biridir. Ancak çok farklı bir aileye sahiptir. Annesi tarafından sürekli kısıtlanarak yaşamını sürdürmek zorunda kalmıştır.
Annesi, Nalan’a korse giydirir, yediklerini sınırlar, gittiği her yerde rahatsız eder, aldığı nefesten bile haberinin olmasını ister. Bu denli sınırlamanın nedeni ise aslında Nalan’ın Feride Hanım’ın kızı olmamasında yatmaktadır. Nalan aslında Feride Hanım’ın torunudur. Feride Hanım kızını koruyamadığı ve ölümüne neden olduğunu düşündüğü için Nalan’ı kısıtlar. Nalan’ın psikolojisine çok fazla zarar verdikten sonra Nalan’ın evliliği gündeme gelir.

Koroğlu ailesinin yakışıklı oğlu Sedat’la evlenmesi için aileler görüşmeye başlar. Nalan, aradığı aşkı bulduğunu, artık mutlu bir hayat yaşayacağını düşünür. Ancak Koroğlu ailesinin aslında istediği şey, yasak aşk yaşayan oğullarının bir yuva kurarak uslu durmasını sağlamaktır. Böylesi karmaşık bir bulmacanın ortasına düşen Nalan’ı daha pek çok olay bekler. Dizi 16 Haziran Perşembe akşamı yayınlanan bölümüyle sezon finali yapmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

Gülseren Budayıcıoğlu, Türkiye’ye önemli katkıları bulunan psikiyatr, sunucu ve yazardır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Budayıcıoğlu, lisans eğitimi içerisinde TRT’de spikerlik yapmıştır. Ancak üniversite eğitiminin ardından doktorluğu tercih etmiştir. Fakat asistanlığı sırasında izni olmadan televizyon sunuculuğu yapması nedeniyle asistanlık görevine son verildi. Bunun üzerine Budayıcıoğlu, 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden psikiyatri uzmanlığını aldı.

Böylece kitaplarında anlattığı hastalarla bir araya getiren görevine başlamış oldu. 2004 yılında yaşanmış gerçek hikâyelere dayanan Madalyonun İçi ve Bir Psikiyatrın Not Defterinden isimli kitaplarını yazdı. Bu kitaplarında farklı hastalara değinen yazar, Hayata Dön isimli kitabında ise yalnızca bir kişinin hayatını kaleme aldı. 2019 yılında da Camdaki Kız romanını yazdı.

Budayıcıoğlu’nun yayınladığı kitapları ise televizyon dizisi olarak ekranlarda yayınlandı. İstanbullu Gelin dizisi Hayata Dön kitabının uyarlanmış halidir. Ayrıca Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız da Budayıcıoğlu’nun bizlere anlattığı hikâyelerin uyarlamasıdır.

Başa dön tuşu