Ekonomi

Çalışanlara müjdeli haber! MEB ve Vakıfbank promosyonlarına zam yaptı!

Yenilenen banka promosyon sözleşmesi baz alındığında daha önce 3bin lira ödeme yapılan bakanlık merkez teşkilatı personellerine, 22 bin 500 lira daha ödenecek. Böylece promosyon ücreti 25 bin 500 liraya ulaşmış olacak.

Yeni yılın gelmesi ile kamu kurumları bankalar ile olan sözleşmelerinde yenilemeye gidiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı da o kurumların arasında yer alıyor.

Aldığımız duyumlara göre bakanlığın merkez teşkilatında görev yapan personellerin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin gerçekleştirildiği Vakıflar Bankası ile personel başına 3 bin TL ödenmek üzere 1 Ocak 2021’den geçerli ve üç yıllık banka promosyon sözleşmesi, Bakan Mahmut Özer’in verdiği talimat ile yeniden düzenlenmek üzere masaya alındı.

Promosyon 25 bin 500 liraya çıktı

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin sonunda 31 Aralık 2023 tarihinde süresi dolacak olan maaş promosyon sözleşmesine iki yıl daha eklendi. Yani daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak personel, 22 bin 500 lira daha alacak ve maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükselmiş olacak.

İmzalanan sözleşmeye kapsamında çalışanlar banka promosyon ödemelerini 16 Kasım tarihinde personelin maaş hesaplarına yatırmış olacak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve taşra teşkilatında görevi olan personel de bağlı olduğu il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri kendilerine en uygun gördüğü banka ile yaptığı anlaşma doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Başa dön tuşu