Güncel

Büyük Önder sevdiği şarkı ve türkülerle anıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılı dolayısıyla Gebze’de konser düzenledi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yıl dönümünde en sevdiği şarkılar ve türkülerle andı. Çalışmalara konsere katılan vatandaşlar da eşlik etti.

“Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler Konseri” 11 Kasım Cumartesi günü Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ses eğitmeni Tuğçe Erenci, Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan ve türkülerden oluşan geniş bir repertuvar sundu. Konserde; “Kimseye Şikayet Etmeyeceğim, Sular Menekşeye Döndü, Bülbülüm Altın Kafeste, Fikrimin İnce Gülü, Havada Bulut Yok, Yanık Ömer, Manastırın Ortasında, Dışarı Çıkayım ve Urum’a Git Eller, Davul Çal, Fırtına Yakalar Bizi, Dağlar, Dağlar, Issız Dağlar, Vardar Ovası ve Pencere Açıldı, Bilal “Oğlan” adlı eserler seslendirildi.

HAYATINDAN BÖLÜMLER YANSITIYOR

Öte yandan konser sırasında barkovizyondan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı görüntüler yansıtıldı. Eserleri görüntüler eşliğinde dinleyen vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.

Konserin sonunda konuklar beğenilerini alkışlarla dile getirdi. Vatandaşlar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen konserde, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi sorumlusu Ufuk Eser, konserin solisti ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ses eğitmeni Tuğçe Erenci’ye teşekkür çiçeği sundu.

Başa dön tuşu