Güncel

Bursa’nın tarihi mahallesini sürpriz projeler bekliyor

Mahallemin Muhtarları bu hafta Bursa’nın tarihi ilçelerinden Tahtakale Mahallesi sakinlerinin sesi oldu. Tahtakale İlçe Muhtarı Mehmet Yavuz, 7’den 70’e herkese eğitim ve kurs imkanı sağladıklarını belirterek, güzel projelerin yolda olduğunun müjdesini verdi.

Duygu TAŞKIRAN – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – Türkiye’nin yeni medyası Herkes Duysun’da yayınlanan ‘Mahallemin Muhtarları’ programı için bu hafta Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Tahtakale Mahallesi ziyaret edildi.

Esnaf ve vatandaşlar binaların restore edilerek eski tarihi dokusuna kavuşturulması gerektiğini belirtirken, mahalle muhtarı da gelecek güzel projelerden bahsetti.

“ALTYAPI SORUNU VAR”

Bir vatandaş ise mahalleden ve muhtardan çok memnun olduklarını ancak bölgede büyük bir kahvehane sorunu yaşandığını, bu durumun acilen çözülmesi gerektiğini söyledi.

Mahallenin altyapısının zayıf olduğunu söyleyen bir diğer vatandaş ise, “Su baskını gibi doğal afetlerde sıkıntı yaşıyoruz. Üstelik binalarımız çok eski. Bu yapıların bir an önce restore edilerek gerçek kimliğine kavuşturulması gerekiyor” dedi. söz konusu.

“GÜZEL PROJELERİMİZ GELİYOR”

20 yıldır Tahtakale Mahallesi’ne çok güzel şeyler kazandırdıklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Yavuz, “Kültür merkezi açtık, gençlere ve kadınlara kurs imkanı sağladık. 13 işyerini bölgeye kazandırdık. Yol ve asfaltlama çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirdik. “Bütün bunların yanı sıra geleceğe yönelik güzel projelerimiz de var.” dedi.

Başa dön tuşu