Güncel

Bursa’nın merkezindeki 7 semtte okul yok!

Herkes Duyuyor ekibi, Bursa’nın merkez mahallelerinden Orhanbey sakinlerine mikrofon uzatarak, mahalle muhtarının bazı sokakların yollarını tüm çabalara rağmen yaptıramadığına ve 7 mahalleyi kapsayan okul sorunu yaşandığına tanık oldu. Orhanbey dahil.

Duygu TAŞKIRAN – M. Taha ÇELİKBAŞ – Reyhan ÖZBAKIR – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
“Mahallemin Muhtarları” programında bu hafta Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Orhanbey Mahallesi’ndeki sorun ve sıkıntılar dinlendi.

Köklü bir geçmişe sahip olan bu eski mahalle, geri dönüşüme büyük önem verirken, mahalle muhtarı da bölgenin daha da gelişmesi için elinden gelen tüm imkanları seferber ediyor. Vatandaş ve esnaf mahallesini ve muhtarını çok seviyor.

“OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN KURULUŞUNDAN BERİ MEVCUTTUR”

Mahallenin kuruluş öyküsünü anlatan Orhanbey Mahalle Muhtarı Cem Peközcan, muhtarlık görevine başladığından bu yana mahalleyi daha da kalkındırmak ve mevcut sorunlara çözüm bulmak adına önemli adımlar attıklarını söyledi.

Muhtar Peközcan, mahalledeki okul sorununa dikkat çekerek, “İlkokul ve ortaokul çocuklarımız uzak okullara gönderildi. Önceki kaymakamımızla yaptığımız istişare toplantıları sonucunda ilkokul çocuklarımızı Orhan Kara İlkokulu’na, ortaokul çocuklarımızı Mithat Paşa Ortaokulu’na kaydettirdik ve böylece gördüğüm en büyük soruna çözüm getirmiş olduk. Ayrıca bazı merdivenlerde korkuluk yoktu ve yaşlı nüfusumuz var. Bu merdiven sorununa çözüm bulduk. Geri dönüşüme büyük önem veriyoruz. Dairelere geri dönüşüm kutuları koyuyoruz ve ekolojik çevreye katkı sağlamak amacıyla bu atıklar halen her salı günü toplanıyor. Ayrıca çalışmayan sokak lambalarının olmamasına da dikkat ediyoruz. Elbette ne kadar dikkatli olursak olalım yapamayacağımız şeyler var. “Mesela Gümüşçeken Caddesi’nin yollarını maalesef hâlâ yaptıramadık” dedi.

Orhanbey İlçesi vatandaşları ve esnafı da bölgeden oldukça memnun olduklarını, komşuluk ilişkilerinin güçlü olduğunu ve muhtarlarını sevdiklerini belirtti.

Başa dön tuşu