Güncel

Bursa’da Dağcılık Çalıştayı düzenlenecek

Büyük Demirkazık Kuzey Duvarı Perspektifinden Bursa’da Türk Dağcılığına Büyük Öneri Çalıştayı düzenlenecek,

Enver GÜLER / BURSA (IGFA) – Bursa Dağcılık Çalıştayı 25 – 26 Kasım tarihlerinde Dobruca106 Nilüfer Osmangazi’de gerçekleştirilecek.

Doğan Palut, Mustafa Yeşildal, Gıyasettin Demirhan, Serhan Poçan, Hakan Kocakulak, Güçlü Özen, Koray Sır, Ahmet Metin Alkan, Eren Görenoğlu, Serdar Televi, İsmail Ağdaş, Dilek Seyidoğlu, Egemen İpek, Kadir Erdiren, Sezer Yemencioğlu, turizm temsilcileri, dağcılar ve ilgili kurumlar katılacak.

Çalıştay hakkında IGF Haber Ajansı’na bilgi veren çalıştay lideri Avukat Ahmet Köse, “Bildiğiniz gibi dağcılık son yıllarda hızla gelişen bir sektör. Ekip arkadaşlarımızla ilk kez Bursa’da böyle bir çalıştay düzenledik. Dünyada bir trend haline gelen dağcılık, dağlık alanların gelişimine önemli katkılar sağlamıştır ve sağlamaya da devam etmektedir. Günümüzde dünyanın her yerinde binlerce insan dağcılık, kaya tırmanışı ve yürüyüş yapıyor. Dağcılar genellikle tırmanmak için yaşadıkları yer dışındaki bölgelere veya ülkelere seyahat ederler. Bu nedenle dağcılık artık sadece bir kitle sporu etkinliği değil, aynı zamanda bir kitle turizmi hareketi haline geldi.” söz konusu.

Avukat Köse, Uludağ’ı da sınırları içine alan Bursa’da dağcılık açısından büyük bir potansiyelin bulunduğuna dikkat çekerek, özellikle dağcıların tapınağı olarak adlandırılan Uludağ’ın il sınırları içerisinde yer almasının bir turizm merkezi olduğunu kaydetti. Bursa için bir fırsat, dolayısıyla çalışmalar dağcılığı ön plana çıkarıyor.

Başa dön tuşu