Güncel

Bursa Yıldırım ‘büyük’ dönüşüyor!

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, 400 bin metrekare alanda yürüttüğü 9 farklı kentsel dönüşüm projesinde 2 bin 193 konutu yıkıp 2 bin 880 modern, güvenli ve sağlıklı konut üretecek.

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi’nin ilçenin kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm hamlesi 9 farklı projeyle devam ediyor.

İlçenin 3 bin 100 hektarlık planlanabilir alanının yüzde 27’sinde imar uygulama çalışmaları yürüten Yıldırım Belediyesi, kadastro ve tapu tescil işlemlerini tamamlayarak 34 bin tapuyu hak sahiplerine dağıttı. 40 bin hak sahibine tapu vermeyi hedeflediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümün önündeki yapısal ve hukuki engelleri büyük ölçüde ortadan kaldıracaklarını söyledi.

2 BİN 880 MODERN GÜVENLİ KONUT

Yıldırım’da 400 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Başkan Yılmaz, “Bursa ve Türkiye’nin depremselliği ve son dönemde Maraş depreminde yaşadığımız mağduriyetler dikkate alındığında kentsel dönüşüm bir seçenek değil. ancak gecikmeden yerine getirilmesi gereken bir yükümlülüktür.” Daha iyi görüyoruz. Bu bilinçle ilçemizin farklı bölgelerinde 9 projeye devam ediyoruz. “Bu projeler kapsamında 2 bin 193 bağımsız üniteyi yıkıp yerine 2 bin 880 güvenli ve modern konut inşa edeceğiz” dedi.

Kentsel dönüşümün sadece binaların yenilenmesinden ibaret olmadığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Sosyal donatı alanları, parklar, yeşil alanlar ve yeni ulaşım arterleriyle bu kentsel dönüşüm hamlesini destekliyoruz. Böylece sadece bir binayı değil, bölgeyi, dolayısıyla ilçeyi de yeniliyoruz. Bu alanları kentsel dönüşüm çalışmalarımız sırasında yaptığımız imar düzenlemeleriyle elde ediyoruz. Bu 9 proje kapsamında ilçemiz; 65 bin metrekare yeşil alan, 15 bin 880 metrekare eğitim alanı, 5 bin 211 metrekare BHA ve gençlik merkezi alanı, 2 bin 320 metrekare ibadet alanı, 7 bin 900 metrekare sosyal ve kültürel tesis ekledik. ve 900 metrekare sağlık alanı. “Projelerimiz tamamlandığında halkımıza modern, güvenli, erişilebilir, sosyal donatı alanlarıyla desteklenmiş yaşam alanları sunacağız.”

Başa dön tuşu