Güncel

Bursa İnegöl’de yol kaplama çalışmalarında sona doğru

İnegöl Belediyesi, Akhisar Mahallesinde yürüttüğü yol kaplama işlemlerini sonlandırmak üzere. Belediye Başkanı Alper Taban, devam eden işlemleri yerinde gözlemleyerek, “Akhisar’da toplamda 22 sokakta 24 bin 600 m2 parke taş uygulaması yaptık. Şu anda çalışmalara devam edildiği 5 sokak daha var. Bu sokakları da tamamladığımızda bölgedeki tüm çalışmalarımızı bitirmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi, Akhisar Mahallesinde başladığı yol kaplama çalışmalarının sonuna yaklaştı. Tüm yaz boyunca çeşitli bölgelerde yürütülen çalışmalar kapsamında son 5 sokakta uygulamaların yapılması gerekiyor. Belediye Başkanı Alper Taban ve ekibi, çalışmalar hakkında bilgi vererek, toplamda 22 sokakta 26 bin 400 m2’lik alana parke taş uygulaması yapılacağını belirtti.

Başkan Taban, incelemeler sonrasında yaptığı açıklamada, “Yürütülen yol kaplama işlemlerini Akhisar Mahallesinde yerinde denetliyoruz. Akhisar, mahallelerimiz arasında önemli bir yere sahip. Bu mahalle, yeni İnegöl havzasında bulunuyor. Buradaki hızlı yapılaşma ve konutların artmasıyla birlikte, mahallelere yönelik eksiklerimizi dolduruyoruz. Yaptığımız çalışmalar arasında roadwork ve parke taş kaplama işlemleri bulunmaktadır. Burada 22 sokakta parke taş kaplama yaptık ve 18 bin metre uzunluğunda oluk ile 24 bin 600 m2’lik alana parke taş uyguladık. Hala devam eden 5 sokakla birlikte, bölgedeki tüm çalışmalarımızı bitireceğiz. Bu çalışmaların toplam maliyeti yaklaşık 4 milyon TL’dir” ifadelerini kullandı.

“İnsanın yaşadığı yerde ihtiyaç bitmez” şeklindeki sözlerle açıklamalarına devam eden Başkan Taban, “Bazen yeşil alan gereklidir, bazen kaldırım, bazen çocuk parkı, bazen de otopark. Bu hizmetlerimiz şehir genelinde devamlıdır. Tüm bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu