Güncel

Bursa İnegöl’de gençlere kültür aşılanıyor

Her alanda başarıya imza atan İnegöllü gençlere destek veren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nda eğitim gören gençleri ziyaret etti.

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Halk Dansları Grubunu ziyaret etti. Belediye Spor Salonu’nda devam eden antrenmanlarda farklı yaş kategorilerinden dansçıların yetiştirildiği halk oyunları grubunun çalışmalarını izleyen Başkan Taban, dansçılarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, dans gruplarının eğitmenleri ve aileleriyle bir araya geldiği toplantıda bir konuşma yaptı. Başkan Taban, “Pırıl pırıl gençlerimizle kültürümüzü yaşatıyoruz” diyerek ailelerine ve öğretmenlerine şükranlarını sundu.

Başkan Taban konuşmasında şunları söyledi; ”Bu oluşumun mimarlarından Recep hocamızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Siz değerli gençlerimiz ve değerli öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Sen çok değerlisin. Kendinize önem ve değer veriyorsunuz. Siz de İnegöl Belediyesine güvenin ve değerli öğretmenlerimiz eşliğinde tüm bölgelerin folklor ve danslarını türküler ve ezgiler eşliğinde sergileyin. Bunlar bizim için büyük bir zenginlik. Göreve başladığımızdan beri özellikle yerelleşmeye önem verdik. Öğretmenlerimizin, müdürlüklerimizin ve tüm ekiplerimizin katkılarıyla yerel zenginliklerimizi, gelenek ve göreneklerimizi bir arada derledik. Siz bir noktada düğün kültürümüzü yeniden canlandırdınız, çekimlerle videoya dönüştürdünüz, tüm dünyaya tanıttınız. Artık İnegöl türkülerimizi yeniden derleyip gün yüzüne çıkarmanın zamanı geldi. Değerli çalışmalarınızla ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz. Sizler gibi pırıl pırıl gençlerimizle kültürümüzü yaşatıyoruz. “Her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

SOSYALLEŞEBİLECEĞİNİZ ALANLAR YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Alper Taban konuşmasına devam ederek gençlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Belediye Başkanı Alper Taban, ”Spor ve eğitim yapılarının sayısını, sosyalleşebileceğimiz, eğlenip kaliteli vakit geçirebileceğimiz alanları artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kendi bünyemizde verdiğimiz şubeleri ve kültürel hizmetleri arttırmanın çabasındayız. Kurduğumuz kitapçıları genç ve öğrenci arkadaşlarımızın beğendiğini düşünüyorum. Umarım her mahalleye götürebiliriz. Gençlerimizin yürüme mesafesinde tek noktadan birçok hizmeti almasını istiyoruz. Geçmişte korular oluşturulurdu, biz de büyüyen ağaçların altına masalar yerleştirerek yeni yaşam alanları yaratıyoruz. Vatandaşlarımızın bu alanları komşularıyla, eşleriyle, arkadaşlarıyla, akrabalarıyla birlikte kullandıklarını görüyoruz. Bu birlik ve beraberliği artırır. Bu tür hizmetlerimizi daha da artıracağız. Siz İnegöl’ümüzü temsil ediyorsunuz. Emekleriniz için her birinize teşekkür ediyorum. “Sana sahip olduğum için mutluyum” dedi.

Başa dön tuşu